Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Legiovlak

LEGIOVLAK 2022 A2R Ledeč nad Sázavou
Místo konání:Železniční stanice Ledeč nad Sázavou
Datum konání:5.7.2022 až 10.7.2022 od 8:00 hodin

Podrobný popis:

Již za několik málo týdnů dorazí do železniční stanice Ledeč nad Sázavou naše pojízdné muzeum Legiovlak, unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920. Koleje České republiky brázdíme s naším pojízdným muzeum již osmým rokem a jeho cílem je připomenutí nejen zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu, ale nově také připomínka boje Čechů a Slováků po boku Spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současná úloha Armády České republiky doma i v zahraničních operacích, a to převážně u mladé generace.
Legiovlak bude v železniční stanici Ledeč nad Sázavou přítomen v termínu 5. července – 10. července 2022 a bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevírací doba muzea je ve všední dny v čase 8-18 hod., o víkendech pak od 9-19 hod. 
Pro větší organizované skupiny je pak doporučena registrace termínu komentované prohlídky s průvodcem v dobové uniformě přes náš rezervační systém, který naleznete zde: www.legie100.com/legiovlak (kolonka „Rezervace prohlídky pro školy“).
Více informací k samotné pojízdné expozici Legiovlak je pak možné nalézt na našich stránkách: https://www.csol.cz/legiovlak.

 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load