Od 1. července 2023 bude prováděn vývoz komunálních odpadů v intervalu 1/14 dní. Vzhledem k tomu, že první červencový týden jsou dva státní svátky, svoz komunálních odpadů začne ve výše uvedeném intervalu pravidelně fungovat až následující týden od 10. července 2023 a bude opakován každý sudý týden. V tomto období nebude ještě zaveden systém sběru separovaných odpadů dům od domu pro rodinné domy v Ledči nad Sázavou, Obrvani, Habreku a Souboři. O zavedení tohoto systému uvažuje naše město v pozdějších období.
Další výraznou změnou je zpoplatnění ukládání veškerého stavebního odpadu od fyzických osob na Sběrném dvoře v Pivovarské ulici od 1. července 2023 za částku, za kterou je tento odpad ukládán na skládkách 1.100 Kč/tunu vč. DPH. Obě opatření byla navržena v návaznosti na ekonomiku odpadového hospodářství. Je zřejmé, že možnost odložení stavebního odpadu na sběrném dvoře je nadstandartní službou, která byla v minulosti poskytována bezúplatně. Pokud se někdo rozhodne nevyužít této možnosti, pak samozřejmě může stavební odpad odvézt přímo na skládku ve Světlé nad Sázavou.
Svozy komunálních odpadů budou probíhat v těchto sudých týdnech:
10. – 14.7.; 24 – 28.7.; 07. – 11.08.; 21. – 25.08.; 04. – 08.9.; 25. -29.9.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP
Vážení spoluobčané, prosíme vás o velkou pomoc a součinnost při hledání ztracené osoby. V ranních hodinách se v obci Tasice ztratila žena ve věku 83 let. Na sobě měla červený svetr a černé kalhoty. Žena může být dezorientovaná. Pokud byste ženu zahlédli, obracejte se na Policii ČR na tel. č.: 725 292 408 a nebo Městský úřad Ledeč nad Sázavou tel.: 566 466 610 nebo 731 156 913.
Oddíl krasobruslení HC Ledeč nad Sázavou pořádá od září 2023 KURZ BRUSLENÍ pro 4 - 5 leté děti. Celý text v LETÁKU.