Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

16.03.2021

Změna provozní doby knihovny

Pozor

Od. 1.3.2021 do 26.3.2021 bude z provozních důvodů zkrácena výpůjční doba knihovny ve všech odděleních.Knihovna bude otevřena: 8,00 – 12,00 -  13,00 -14,30.V knihovně se stále půjčuje pouze přes výdejní okénko.
Pro rychlejší odbavení si knihy můžete objednat přes katalog knihovny: https://tritius.knihled.cz/ e-mailem: knihovna@ledecns.cz telefonicky: 569 729 582, 569 729 583   Děkujeme za pochopení

 
11.03.2021

Upozornění pro cestující veřejnost

social media logo
Vzhledem k opravě žel. přejezdu P 3698 v obci Leština u Světlé, ve dnech 15.3. - 26.3.2021 nebude obsluhována zastávka Leština u Světlé,Štěpánov. VLOD se dotkne spojů 600560/2, 9.
Dovolte nám, Vás tímto upozornit na změnu jízdního řádu 600560 u spojů 2 a 9 vzhledem k uzavírce přejezdu P 3698 v Leštině u Světlé.Vzhledem k objízdné trase nebude po dobu uzavírky přejezdu v termínu 15.3. – 26.3.2021 obsluhována zast. Leština u Světlé,Štěpánov.
Spoj 2 na lince 600560 bude uspíšen o 6 min, čas odjezdu ze zast. Habry,,aut.st 4:19 hod, u spoje 600560/9 čas odjezdu z Ledče n. Sáz. zůstává nezměněn, příjezd na zast. Habry,,aut.st. vzhledem k objízdné trase je 18:37 hod.
ikona souboruVýlukový jízdní řád naleznete ZDE.
 
11.03.2021

Léta s letáky končí

Čez

Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a přecházíme na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.
ikona souboruCelou informaci naleznete ZDE.

 
10.03.2021

ZLATÁ JEŘABINA 2020

aaaaa

Hrad se nominoval mezi dvacet nejvýznamnějších akcí Kraje Vysočina. V letošním roce se podařilo získat umístění v obou kategoriích 17. ročníku krajské ankety Zlatá jeřabina, a to za počin Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví (možno označit najednou).V kategorii Kulturní aktivita jsme uspěli se Sklářskou poutí a do kategorie Péče o kulturní dědictví jsme se nominovali s opravou fasády východního průčelí hradu. Hlasování je možné do 31. března 2021 a to na adrese: http://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/ 

 
05.03.2021

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ VEŘEJNOST

arriva

Informace o dočasné redukci autobusových spojů v Kraji Vysočina platná od 7. 3. 2021, s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci a z důvodu vydaných ikona souboruvládních opatřeních.

 
04.03.2021

Informace o mimořádné úpravě jízdních řádů

Pozor

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci dojde s platností od 7. 3. 2021 k dalším redukcím autobusových spojů z důvodu vydaných vládních opatřeních.
Již zavedené redukce od 9. 1. 2021 zůstávají v platnosti. Jedná se zejména o částečné omezení víkendové dopravy a posilových spojů.
Nová omezení ve veřejné dopravě od 7. 3. 2021 se týkají zavedení prázdninového režimu a částečného omezení dopravy na páteřních linkách, zejména pak v relaci Jihlava – Brno v pracovní dny. V níže uvedeném seznamu linek s redukcemi není zohledněn prázdninový režim.
Dopravce ICOM transport a.s.
ikona souboruInformace o jednotlivých spojích zde
S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci dojde s platností od 8. 3. 2021 k dočasné redukci
části vlakových spojení na Vysočině a přilehlých tratích v době zostřených protinákazových opatření.Jedná se o vlaky, které jsou v současné době minimálně obsazené.ikona souboruInformace o jednotlivých spojích zde
 

 
04.03.2021

JARNÍ ZPRAVODAJ ROKU 2021 V PRODEJI

ANONCE ZPRAVODAJ 2021

Název jarní zpravodaj je pouze jen symbolický, protože je zatím jen jaro meteorologické, na to astronomické si ještě chvilku počkáme a s tím skutečným jarem je to v březnu na Vysočině všelijaké, však víte, že ještě „za kamna vlezem“. Tak snad proto také ta obálka se zimní tématikou, a nutno dodat, že zimu jsme si užili tak akorát. Raději už prohlížíme prosluněná místa, kde už svítí žluté talovínky a hned vedle se derou na svět sněženky a bledulky. Takhle si potěšit duši teď opravdu potřebujeme. Vždyť už je to celý rok, kdy nás svírá epidemie koronaviru. Co všechno už jsme za ten uplynulý rok s touhle neočekávanou životní komplikací zažili. S tím samozřejmě úzce souvisí třeba i tvorba našeho LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE – z vody se vaří těžko! Přesto na vás čeká 24 stran březnového čtení a snad si v té skladbě najdete i něco zajímavého pro sebe a nezapomeňte, svými náměty můžete zpravodaj obohatit.  Hledat můžete už ikona souboruv pátek 5. března odpoledne

 
03.03.2021

Odstávka ČEZ

stažený soubor (2)

23.03.2021 (12:00 - 15:00) - plánovaná odstávka č. 110060747465
Ledeč nad Sázavou , okres Havlíčkův Brod
Háj
51, 675, 1253, parc. č. 2364

 
01.03.2021

Výluka - Ledeč nad Sázavou - Světlá nad Sázavou

Vážení cestující, provozovatel dráhy Správa železnic, s.o. informuje, že v termínu 9.3. 8:15 - 14:00, 11.3. 8:15 - 14:00 proběhne v úseku Ledeč nad Sázavou - Světlá nad Sázavou výluka. Po dobu výluky jsou všechny vlaky v úseku s výlukou nahrazeny autobusy náhradní dopravy.
ikona souboruCelý text naleznete ZDE.

 
01.03.2021

Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se omezení volného pohybu osob od 1. 3. 2021

KV WEB2
Mezi krizová opatření přijatá usnesením vlády patří i omezení volného pohybu osob na území České republiky platné s účinností od 1. března do 21. března 2021. Omezení se týká volného pohybu mezi okresy a upravuje mimo jiné i pravidla pro cesty do zaměstnání a další případy opuštění bydliště.
Cestování v rámci okresu
Katastrální území Ledče nad Sázavou ZDE
Pokud pojedu do zaměstnání, musím mít u sebe nějaký doklad či potvrzení?
NE, pro cesty do zaměstnání v rámci okresu není potřeba žádný doklad.
Pokud půjdu na nákup, lékaři nebo na úřad, musím mít u sebe nějaké potvrzení?
NE, v rámci jednoho okresu potvrzení nepotřebujete.
Mohu opustit svoje bydliště za jiným účelem – vycházka, venčení psů apod.?
ANO. Na vycházku můžete přes den (od 5 do 21 hod) po celém území obce, NIKOLIV OKRESU. Venčení psů v noci je do 500 od bydliště.
Mohu si jít zaběhat?
ANO, běhat lze přes den (od 5 do 21 hod) na celém území obce, NIKOLIV OKRESU. Přitom by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.
Mohu přejíždět mezi jednotlivými městskými částmi?
ANO. Mezi městskými částmi platí stejná pravidla jako v rámci jednoho okresu.
Mohu navštívit svoje příbuzné (rodiče, prarodiče), když bydlí ve stejném okresu?
NE, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebo jejich doprovod např. k lékaři nebo na úřad. Smyslem je co nejvíce omezit mobilitu a tedy šíření viru. 
Cestování mimo okres
Pokud pojedu do zaměstnání mimo okres, kde mám bydliště, čím se musím prokázat?
Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor dostupný na stránkách Ministerstva vnitra.
Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.
Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?
Stačí zaškrtnutý formulář nebo čestné prohlášení, kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji „k lékaři“ s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost Vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.
Mohu jet nakoupit mimo okres, kde mám bydliště?
NE, nemůžu. Nakupovat mohu pouze v rámci svého okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob.
Mohu jet na svoji chatu/chalupu/nemovitost, co musím doložit?
Pokud máte svou chatu/chalupu/jiný rekreační objekt mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, musíte tam být nejpozději v den účinnosti nového omezení, pak se bude považovat za vaše bydliště. Je tedy nutné na chatě setrvat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření. Smyslem je co nejvíce omezit mobilitu a tedy šíření viru. 
Pro usnadnění doporučujeme takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem.
Přes týden bydlím v Zlíně u známých a na víkend jezdím domů do Pitína (okres Uherský Hradiště), kde mám trvalé bydliště. Mohu jet z domova do Zlína?
Je to stejné jako v případě Vašeho rekreačního objektu nebo chaty. Vyberete si jedno z míst, kde chcete po dobu 3 týdnu pobývat. Účelem krizového opatření je snížení mobility osob.
Žiji s přítelkyní již několik let, ale každý máme pobyt v jiném okrese. Mohu za ní jet nebo ona za mnou, co případně musím doložit?
To nelze, pokud nepůjde o zajištění nezbytné péče o přítelkyni (např. úraz). Nebo se musíte na dobu 3 týdnu sestěhovat na jedno místo.
Máme děti ve střídavé péči a musíme si děti po týdnu převzít, jak mohu doložit oprávněnost této cesty?
Na tuto situaci se vztahuje výjimka ze zákazu pohybu pro zajištění péče o děti. Doporučujeme mít s sebou rozhodnutím příslušného orgánu o střídavé péči.
Pokud pojedu za svými rodiči (obstarání životních potřeb, nákupy, lékař apod.), čím mám prokázat oprávněnost své cesty?
Stačí vaše čestné prohlášení, můžete využít formuláře, mít připravený kontakt na rodiče.
Mohu dát děti na hlídání prarodičům, když bydlí v jiném okresu?
Ano, ale mělo by se jednat o pobyt dětí u prarodičů po celou dobu trvání tohoto opatření. Upozorňujeme, že kontakt dětí a prarodičů (riziková skupina) však rozhodně nelze doporučit.
Můžu jít na výlet do přírody a překračovat hranice okresu? Pobyt v přírodě přece nemůže ničemu vadit.
To nelze, pobyt v přírodě je možný jen na území vlastní obce. Není tedy možné uskutečnit výlet v rámci celého okresu.
Co mi hrozí, když nebudu nařízení respektovat? Jaké jsou případné pokuty/sankce?
Jedná se o krizové opatření vlády, povinnost jej dodržovat stanoví krizový zákon. Za porušení této povinnosti je sankce až 20 tisíc korun.
Jak se to bude kontrolovat? Kdo to bude kontrolovat?
Intenzivní namátkové kontroly budou probíhat na území celé České republiky. Policie využije všech svých kapacit.
Budou kontroly i ve vlacích a autobusech?
Kontroly bude policie zaměřovat do všech míst, ve kterých bude předpoklad porušování krizových opatření, včetně vlaků a autobusů.
Jak bude fungovat příměstská doprava, když jezdí i mimo okres?
Vnitrostátní přepravci fungovat mohou, ale jednotliví cestující musí splňovat některou z výjimek pro pohyb mimo okres.
Jak budou policisté kontrolovat pravost potvrzení od zaměstnavatele?
Vyhodnocení každého dokumentu záleží na policistech, ti mohou v případě podezření žádat vysvětlení a využít další nástroje ke zjištění skutečného stavu.
K čemu omezení je, když si do formuláře mohu de facto napsat jakýkoli důvod? 
Důvody jsou omezené výjimkami. Vyhodnocení každého dokumentu záleží na policistech, ti mohou v případě podezření žádat vysvětlení a využít další nástroje ke zjištění skutečného stavu. Každý musí být schopný prokázat, že se na něj daná výjimka vztahuje.
Co znamená výjimka v nařízení „Účast na hromadné akci“?
Jsou to akce povolené Ministerstvem zdravotnictví podle bodu VIII tohoto opatření, například významná sportovní utkání.
Ve výjimkách je účast na pohřbu. Jak je to se svatbami?
Účast na svatbě nebo prohlášení o registrovaném partnerství je možná jen v rámci Vašeho okresu.
Jsem očkovaný, případně jsem covid-19 už prodělal. Vztahuje se toto omezení i na mě?
Ano, vztahuje se na všechny osoby.
Jak dlouho budou opatření platit?
Opatření budou platit od 1. března 2021 po dobu 3 týdnů, tzn. do 21. března 2021.
Upřesnění pohybu mezi okresy (úplně dole najdete vzory dokumentů s možností stažení)
ikona souboruCelé nařízení vlády naleznete ZDE                 
 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load