Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

21.03.2023

ZMĚNA ROZMÍSTĚNÍ PLECHOVÝCH KONTEJNERŮ - UKLÁDÁNÍ OŘEZANÝCH VĚTVÍ ZE STROMŮ DO PLECHOVÝCH VELKOOBJEMOVÝCH KONTEJNERŮ

Naši občané byli v minulých několika letech zvyklí na určitý standard, který spočíval v ukládání ořezaných větví ze stromů do plechových velkoobjemových kontejnerů rozmístěných pravidelně po celém městě. Kontejnery byly v minulosti rozmísťovány v těchto ulicích Hradní, Foglara, Želivská, Slunečná, J.Fučíka a Nádražní. Nejvíce se nám osvědčilo stanoviště v ulici Nádražní, kde je dostatek místa k vyložení zbylé dřevní hmoty přímo z přepravního vozíku do kontejneru.
Z výše uvedeného důvodu naše město dospělo k závěru, že ořezané větve ze stromů a dřevní hmoty z keřů, budou moci být ukládány pouze na jednom místě, a to v již zmiňované ulici Nádražní  - od 20.3.2023 nepřetržitě, až do odvolání.
Druhou věcí je odkládání vyhrabané trávy a dalšího biologického odpadu do plastových kontejnerů o objemu 1.100 litrů, které jsou umístěny po celém území našeho města. Důrazně upozorňujeme, že do těchto plastových kontejnerů není dovoleno ukládat větve ze stromů. V případě, že tak někdo učiní, dopouští se přestupkového jednání a hrozí mu uložení pokuty.
V případě, že do kontejnerů na biologický odpad  bude uložen jiný odpad, než ten, který tam patří, jedná se o znehodnocení obsahu kontejneru, ten je následně odvezen na skládku a tam také výrazněji vyšší částkou zpoplatněn, takže v konečném důsledku na to doplatíme všichni.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP

 
20.03.2023

Přímý přenos ZM

Přímý přenos je možné sledovat zde.

 
17.03.2023

Informace občanům – Nová zelená úsporám Light

Od 9. ledna 2023 je možné začít podávat žádosti o dotaci z nového programu Fondu životního prostředí nazvaného Nová zelená úsporám Light. Ten je určen pro sociálně slabší rodiny a jednotlivce, kteří potřebují urychleně zlepšit energetickou náročnost svých domovů, ale nemohou si dovolit vstupní investice do potřebných stavebních úprav. MAS Královská stezka poskytuje poradenství a pomoc s podáním žádosti o dotaci v programu Nová zelená úsporám Light pro obyvatele území MAS Královská stezka.
Více informací k programu zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/
Kontakt pro více informací: Petra Laštovičková, tel: 739 239 366, kancelar@kralovska-stezka.cz
Propagační leták k Nové zelené úsporám Light k nahlédnutí ikona souboruzde.  

 
15.03.2023

Velikonoční jarmark s muzikou + PROGRAM

jarmark s muzikou oprava web

Ve středu 5. dubna vás srdečně zveme na Husovo náměstí, kde se bude konat VELIKONOČNÍ JARMARK S MUZIKOU. Začátek od 14:00 hod. Na akci se podílejí: Základní a mateřská škola, Gymnázium, SOŠ a VOŠ, SVČ, ZUŠ, Divadelní spolek Mimochodem, Háta, o.p.s. Mateřské centrum Ledňáček, Oblastní charita HB, Římskokatolická farnost-děkanství. ikona souborujarmark-s-muzikou-program-web.jpg

 
13.03.2023

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s.

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s. má svou novou pobočku na České poště Havlíčkův Brod 2.
V případě potřeby a zájmu rádi poskytneme bezplatnou radu nebo pomoc v oblasti energií vašim občanům nebo obci jako takové, pokud stavíte rodinné domy a byty, zprostředkováváte jejich prodeje či pronájmy, spravujete bytové domy. Na jednom místě vám pomůžeme vyřešit vše, co se týká energií.
CO VŠE PRO VÁS UMÍME ZAŘÍDIT?
- Pomůžeme s novým připojením nemovitosti od A do Z na dodávkou elektřiny a plynu.
- Zajistíme přepis energií na nového majitele nebo nájemce.
- Vyřídíme změnu distribuční sazby.
- Vytvoříme férovou nabídku a pomůžeme s výběrem vhodného produktu.
- Zařídíme přechod k ČEZ od jiného dodavatele.
- Poradíme zájemcům o fotovoltaickou elektrárnu a tepelné čerpadlo, předáme požadavek na specialistu, který s vámi vybere nejvhodnější řešení, montáž a veškeré náležitosti s tím související, včetně dotace na  FVE
ikona souboruDetailní informace jsou v příloze.
Otevírací doba:
Po 9:00-17:30
Út 9:00-15:00
St 9:00-17:30
Čt 9:00-15:00
Pá 9:00-15:00
Přijďte k nám na pobočku, můžeme projednat možnost, jak pomoci s energiemi vaší obci nebo vašim občanům. Můžete se také obrátit na pobočku České pošty ve vaší obci, kde vám pracovnice zprostředkuje kontakt s námi.
 
13.03.2023

VESELÉ VELIKONOCE

VESELÉ VELIKONOCE divadlo děti

Město Ledeč nad Sázavou zve všechny příznivce dětských divadelních představení v sobotu 18. března 2023 na pohádkové pásmo VESELÉ VELIKONOCE. Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku. Začátek představení ve 14:00 v sále gymnázia v Ledči. Vstupné: 150 Kč, prodej vstupenek v infocentru nebo na místě.

 
06.03.2023

Dotace zelená úsporám Light

Jednou a nejlevnější cestou, kde je možné získat zdarma údaje je bezplatná asistence na cestě k dotaci z Nové zelené úsporám Light a Součástí Nové zelené úsporám Light je rozsáhlá poradenská síť Místních akčních skupin a konzultačních středisek EKIS. dostupná pro všechny zájemce. Více najdete na této adrese https://novazelenausporam.cz. Zde v elektronické podobě získáte všechny údaje o dotačním programu a budou Vám zodpovězeny všechny otázky, které se týkají Vašeho záměru.
Další možností je obrátit se na fundovaného projektanta a jeho prostřednictvím zrealizovat, s využitím dotačního programu, zamýšlený záměr.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP

 
01.03.2023

Vysočinské nemocnice hledají nového kolegu/kolegyni na pozici VEDOUCÍ KUCHAŘ/KA

vysocinske nemocnice

Více informací v ikona souboruPŘÍLOZE a na www.vysocinskenemocnice.cz 

 
01.03.2023

Placení poplatků ze psů a za komunální odpad pro rok 2023

V souladu s Obecně závaznými vyhláškami města Ledče nad Sázavou č. 5/2019 ( o místním poplatku ze psů) a č. 3/2021 (o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství) upozorňujeme, že v roce 2023 nedojde k rozeslání poštovních poukázek. Tyto poplatky jsou splatné nejpozději do 31. března 2023 a je možné je uhradit bankovním převodem na číslo účtu 19-2429521/0100, přičemž je nutné uvést variabilní symbol. Neznáte-li ho z předchozích let, kontaktujte u poplatku ze psa paní Bc. Gabrielu Hessovou /gabriela.hessova@ledecns.cz, tel. 566 466 616/, u poplatku za komunální odpad paní Janu Pánkovou /jana.pankova@ledecns.cz, tel. 731 156 913/. Poplatky je rovněž možné uhradit přímo na pokladně našeho MěÚ - Husovo náměstí č. 7, II. patro. Úplné znění vyhlášek se sazbou těchto poplatků naleznete na webových stránkách města Ledeč nad Sázavou v sekci dokumenty „Vyhlášky a směrnice“. Sazby těchto poplatků se oproti roku 2022 nemění. Stejně tak se nemění ani poplatky za komunální odpad, a jsou tedy 840,- Kč za osobu.   Ing. Jan Čepa, vedoucí odboru samosprávy

 
28.02.2023

Pozor na platby předem! Nakupovat a prodávat zboží na internetu je třeba s větší obezřetností

PCR

Počet lidí, kteří nakupují a prodávají na internetových portálech s bazarovým zbožím, se stále zvyšuje a tyto obchody se těší velké oblibě. Ve virtuálním světě je ale třeba chovat se tak, aby se nakupující nebo prodávající nestal snadnou obětí podvodníka a o své peníze nepřišel.
Pozor je třeba dát si při nakupování na webech a sociálních sítích, kde mohou být mezi prodávajícími podvodníci, kteří nabízenou věc ve skutečnosti nevlastní a chtějí se pouze obohatit. Zájemce pak v takových případech zašle na účet prodávajícího peníze, zboží ale poté neobdrží.
O skutečnosti, že nemusí dopadnout dobře nákup bazarového zboží, se přesvědčil muž, který si chtěl pořídit příklepové kladivo. Zareagoval na zveřejněný inzerát a zaslal na účet prodávajícího necelé tři tisíce korun, nářadí ale nezískal a prodávající s ním ukončil veškerou komunikaci.
Jiný podvedený muž chtěl získat lístky na biatlon, po zaplacení dvou tisíc korun mu ale lístky nepřišly a prodávající se stal nekontaktním.
Větší finanční ztrátu utrpěla žena, od které chtěl zájemce koupit řetízek nabízený za jeden tisíc korun. Za pomoci zaslaných odkazů od ní vylákal údaje k platební kartě a z účtu jí zmizelo necelých dvacet tisíc korun.
Pozor je třeba si dát také při nákupech na e-shopech. Mezi seriózními obchody se totiž mohou objevit i podvodné, nabízející neexistující zboží. Může se jednat o domácí spotřebiče, nářadí nebo třeba věci z oblasti motorismu. Zboží je mnohdy nabízeno za výhodné ceny, někdy i o desítky procent levnější v porovnání s  běžnou nabídkou. Platba na e-shopu je ale možná v podstatě pouze předem. Po zaplacení se pak kupující zboží nedočká a o své peníze přichází. Někdy se podvedený nakupující může setkat i s tím, že je mu doručeno zboží zcela odlišné od toho, které si objednal a zaplatil.
Pneumatiky za výhodnou cenu si na eshopu vybrala žena, která na základě zaslané faktury zaplatila přes dva tisíce korun. Zboží ale nezískala a o své peníze přišla.
Jak se podvodníkům ve virtuálním prostředí bránit?
Při nakupování na internetu buďte obezřetní
- Na platbu předem přistupujte u ověřených prodejců, nejlépe prověřených zkušeností
- Podívejte se před nákupem na recenze a komentáře
- Vždy je třeba si informace ověřovat, dobře si vše rozmyslet a nejednat ukvapeně
- Nenechat se až příliš ovlivnit podezřele nízkou cenou
- Nikdy nesdělujte žádné údaje ke svému internetovému bankovnictví
- Nikdy neposkytujte číslo platební karty, ani žádné další údaje ke kartě, které by bylo možné zneužít
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, Oddělení tisku a prevence, por. Bc. Jana Kroutilová, tisková mluvčí, tel: 974 266 207, mobil: 724 186 452, e-mail: jana.kroutilova@pcr.cz

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load