Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

22.03.2023

Placení poplatků ze psů a za komunální odpad pro rok 2023

V souladu s Obecně závaznými vyhláškami města Ledče nad Sázavou č. 5/2019 ( o místním poplatku ze psů) a č. 3/2021 (o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství) upozorňujeme, že v roce 2023 nedojde k rozeslání poštovních poukázek. Tyto poplatky jsou splatné nejpozději do 31. března 2023 a je možné je uhradit bankovním převodem na číslo účtu 19-2429521/0100, přičemž je nutné uvést variabilní symbol. Neznáte-li ho z předchozích let, kontaktujte u poplatku ze psa paní Bc. Gabrielu Hessovou /gabriela.hessova@ledecns.cz, tel. 566 466 616/, u poplatku za komunální odpad paní Janu Pánkovou /jana.pankova@ledecns.cz, tel. 731 156 913/. Poplatky je rovněž možné uhradit přímo na pokladně našeho MěÚ - Husovo náměstí č. 7, II. patro. Úplné znění vyhlášek se sazbou těchto poplatků naleznete na webových stránkách města Ledeč nad Sázavou v sekci dokumenty „Vyhlášky a směrnice“. Sazby těchto poplatků se oproti roku 2022 nemění. Stejně tak se nemění ani poplatky za komunální odpad, a jsou tedy 840,- Kč za osobu.   Ing. Jan Čepa, vedoucí odboru samosprávy

 
17.03.2023

Informace občanům – Nová zelená úsporám Light

Od 9. ledna 2023 je možné začít podávat žádosti o dotaci z nového programu Fondu životního prostředí nazvaného Nová zelená úsporám Light. Ten je určen pro sociálně slabší rodiny a jednotlivce, kteří potřebují urychleně zlepšit energetickou náročnost svých domovů, ale nemohou si dovolit vstupní investice do potřebných stavebních úprav. MAS Královská stezka poskytuje poradenství a pomoc s podáním žádosti o dotaci v programu Nová zelená úsporám Light pro obyvatele území MAS Královská stezka.
Více informací k programu zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/
Kontakt pro více informací: Petra Laštovičková, tel: 739 239 366, kancelar@kralovska-stezka.cz
Propagační leták k Nové zelené úsporám Light k nahlédnutí ikona souboruzde.  

 
15.03.2023

Velikonoční jarmark s muzikou + PROGRAM

jarmark s muzikou oprava web

Ve středu 5. dubna vás srdečně zveme na Husovo náměstí, kde se bude konat VELIKONOČNÍ JARMARK S MUZIKOU. Začátek od 14:00 hod. Na akci se podílejí: Základní a mateřská škola, Gymnázium, SOŠ a VOŠ, SVČ, ZUŠ, Divadelní spolek Mimochodem, Háta, o.p.s. Mateřské centrum Ledňáček, Oblastní charita HB, Římskokatolická farnost-děkanství. ikona souborujarmark-s-muzikou-program-web.jpg

 
13.03.2023

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s.

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s. má svou novou pobočku na České poště Havlíčkův Brod 2.
V případě potřeby a zájmu rádi poskytneme bezplatnou radu nebo pomoc v oblasti energií vašim občanům nebo obci jako takové, pokud stavíte rodinné domy a byty, zprostředkováváte jejich prodeje či pronájmy, spravujete bytové domy. Na jednom místě vám pomůžeme vyřešit vše, co se týká energií.
CO VŠE PRO VÁS UMÍME ZAŘÍDIT?
- Pomůžeme s novým připojením nemovitosti od A do Z na dodávkou elektřiny a plynu.
- Zajistíme přepis energií na nového majitele nebo nájemce.
- Vyřídíme změnu distribuční sazby.
- Vytvoříme férovou nabídku a pomůžeme s výběrem vhodného produktu.
- Zařídíme přechod k ČEZ od jiného dodavatele.
- Poradíme zájemcům o fotovoltaickou elektrárnu a tepelné čerpadlo, předáme požadavek na specialistu, který s vámi vybere nejvhodnější řešení, montáž a veškeré náležitosti s tím související, včetně dotace na  FVE
ikona souboruDetailní informace jsou v příloze.
Otevírací doba:
Po 9:00-17:30
Út 9:00-15:00
St 9:00-17:30
Čt 9:00-15:00
Pá 9:00-15:00
Přijďte k nám na pobočku, můžeme projednat možnost, jak pomoci s energiemi vaší obci nebo vašim občanům. Můžete se také obrátit na pobočku České pošty ve vaší obci, kde vám pracovnice zprostředkuje kontakt s námi.
 
13.03.2023

VESELÉ VELIKONOCE

VESELÉ VELIKONOCE divadlo děti

Město Ledeč nad Sázavou zve všechny příznivce dětských divadelních představení v sobotu 18. března 2023 na pohádkové pásmo VESELÉ VELIKONOCE. Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku. Začátek představení ve 14:00 v sále gymnázia v Ledči. Vstupné: 150 Kč, prodej vstupenek v infocentru nebo na místě.

 
06.03.2023

Dotace zelená úsporám Light

Jednou a nejlevnější cestou, kde je možné získat zdarma údaje je bezplatná asistence na cestě k dotaci z Nové zelené úsporám Light a Součástí Nové zelené úsporám Light je rozsáhlá poradenská síť Místních akčních skupin a konzultačních středisek EKIS. dostupná pro všechny zájemce. Více najdete na této adrese https://novazelenausporam.cz. Zde v elektronické podobě získáte všechny údaje o dotačním programu a budou Vám zodpovězeny všechny otázky, které se týkají Vašeho záměru.
Další možností je obrátit se na fundovaného projektanta a jeho prostřednictvím zrealizovat, s využitím dotačního programu, zamýšlený záměr.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP

 
01.03.2023

Vysočinské nemocnice hledají nového kolegu/kolegyni na pozici VEDOUCÍ KUCHAŘ/KA

vysocinske nemocnice

Více informací v ikona souboruPŘÍLOZE a na www.vysocinskenemocnice.cz 

 
28.02.2023

Pozor na platby předem! Nakupovat a prodávat zboží na internetu je třeba s větší obezřetností

PCR

Počet lidí, kteří nakupují a prodávají na internetových portálech s bazarovým zbožím, se stále zvyšuje a tyto obchody se těší velké oblibě. Ve virtuálním světě je ale třeba chovat se tak, aby se nakupující nebo prodávající nestal snadnou obětí podvodníka a o své peníze nepřišel.
Pozor je třeba dát si při nakupování na webech a sociálních sítích, kde mohou být mezi prodávajícími podvodníci, kteří nabízenou věc ve skutečnosti nevlastní a chtějí se pouze obohatit. Zájemce pak v takových případech zašle na účet prodávajícího peníze, zboží ale poté neobdrží.
O skutečnosti, že nemusí dopadnout dobře nákup bazarového zboží, se přesvědčil muž, který si chtěl pořídit příklepové kladivo. Zareagoval na zveřejněný inzerát a zaslal na účet prodávajícího necelé tři tisíce korun, nářadí ale nezískal a prodávající s ním ukončil veškerou komunikaci.
Jiný podvedený muž chtěl získat lístky na biatlon, po zaplacení dvou tisíc korun mu ale lístky nepřišly a prodávající se stal nekontaktním.
Větší finanční ztrátu utrpěla žena, od které chtěl zájemce koupit řetízek nabízený za jeden tisíc korun. Za pomoci zaslaných odkazů od ní vylákal údaje k platební kartě a z účtu jí zmizelo necelých dvacet tisíc korun.
Pozor je třeba si dát také při nákupech na e-shopech. Mezi seriózními obchody se totiž mohou objevit i podvodné, nabízející neexistující zboží. Může se jednat o domácí spotřebiče, nářadí nebo třeba věci z oblasti motorismu. Zboží je mnohdy nabízeno za výhodné ceny, někdy i o desítky procent levnější v porovnání s  běžnou nabídkou. Platba na e-shopu je ale možná v podstatě pouze předem. Po zaplacení se pak kupující zboží nedočká a o své peníze přichází. Někdy se podvedený nakupující může setkat i s tím, že je mu doručeno zboží zcela odlišné od toho, které si objednal a zaplatil.
Pneumatiky za výhodnou cenu si na eshopu vybrala žena, která na základě zaslané faktury zaplatila přes dva tisíce korun. Zboží ale nezískala a o své peníze přišla.
Jak se podvodníkům ve virtuálním prostředí bránit?
Při nakupování na internetu buďte obezřetní
- Na platbu předem přistupujte u ověřených prodejců, nejlépe prověřených zkušeností
- Podívejte se před nákupem na recenze a komentáře
- Vždy je třeba si informace ověřovat, dobře si vše rozmyslet a nejednat ukvapeně
- Nenechat se až příliš ovlivnit podezřele nízkou cenou
- Nikdy nesdělujte žádné údaje ke svému internetovému bankovnictví
- Nikdy neposkytujte číslo platební karty, ani žádné další údaje ke kartě, které by bylo možné zneužít
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, Oddělení tisku a prevence, por. Bc. Jana Kroutilová, tisková mluvčí, tel: 974 266 207, mobil: 724 186 452, e-mail: jana.kroutilova@pcr.cz

 
28.02.2023

Tvořivé odpoledne v knihovně

Dne 23.3. 2023 se od 13hod do 17hod bude konat v knihovně tvořivé odpoledne. Budou se dělat vypichované věnce z látek. Nastříhané látky budou k dispozici v knihovně, akorát je třeba si přinést něco, čím budete látku zapichovat do polystyrénového věnce. Např. pilníček na nehty, slabší háček na háčkování nebo malé kulaté nůžky. Kdo má tavicí pistoli, vezměte ji s sebou také. Můžete si donést i drobné ozdoby na dokončení věnce. Nějaké dekorace a polystyrénové korpusy budou k dispozici k zakoupení v knihovně. Těšíme se na Vás!

 
27.02.2023

Oznámení občanům o zahájení stavby „Rekonstrukce VaK ul. Poděbradova - Ledeč n.S."

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load