Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

24.08.2012

Návštěva na ledečské radnici

178

V měsíci srpnu zavítali na ledečskou radnici Ing. Jana Fischerová, CSc., poslankyně Poslanecké sněmovny a RNDr. Miloš Vystrčil, senátor Senátu. Oba představitelé začali svou politickou dráhu jako úspěšní komunální politici (dr. Vystrčil dlouholetý starosta Telče, Ing. Fischerová místostarostka Havlíčkova Brodu). I s ohledem na tuto skutečnost byla debata zajímavá a velmi podnětná. S panem místostarostou jsme vzácné hosty seznámili s našimi obavami ohledně oficiální připravované koncepce státní správy. To, co je navrženo vládou, představuje značné nebezpečí nejen pro Ledeč, ale pro český venkov jako takový. Oba politici přislíbili, jako bývalí zástupci menších sídel, že se našimi připomínkami budou vážně zajímat. –pv-

 
19.08.2012

Motokros národů družstev klasiků 2012

motokros

Posledním závodem letos, a určitě vyvrcholením, bude 15. a 16. září Motokros národů družstev klasiků 2012 pod autoritou nizozemské organizace ECMO (European Classic Motocross Organization) a pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR – Milana Štěcha a hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Uvidíme motokrosové klasiky – stroje mnoha světových značek z 50. až 70. let, včetně našich, tehdy špičkových, JAWA, ČZ a ESO. Podnik tohoto typu se koná každý rok jen jeden a je určitě oceněním úrovně naší trati i práce našich pořadatelů, když nám byl tento závod pro rok 2012 přidělen. Motokros této úrovně se v Ledči nad Sázavou ještě nejel a je jasné, že to bude zcela mimořádný úkol pro pořadatele připravit vše tak, aby závod proběhl bezpečně a ke spokojenosti jezdců a jejich doprovodu ze 17 zemi! Milovníci a pamětníci starších strojů mají jedinečnou příležitost vidět tyto krásné stroje na jednom místě v Česku. Pořadatelem příštího mistrovství, tedy v roce 2013, bude Švédsko. Zveme všechny motokrosové nadšence na 15. a 16. září do motokrosového areálu v Ledči nad Sázavou!

 
16.08.2012

Školní tělocvična v Nádražní ulici je připravena!

130820121216

Patrně touto informací otrávíme řadu žáků ze základky, kteří mají ještě celou čtvrtinu sladkých prázdnin před sebou. Ale právě prázdninový čas je příhodný pro nejrůznější rekonstrukce a opravy školských zařízení.

 
06.08.2012

Oprava zvoničky ve Vrbce

zv 1

Sice téměř po turistické sezoně, ale zvonit už brzy bude. Řeč je o zvoničce ve Vrbce, o které jsme vás na těchto stránkách informovali na podzim minulého roku. Tehdy proběhla první část opravy a nyní jsme přistoupili ke generální opravě střechy, která už byla časem celá prohnilá a zkorodovaná. Věřme, že hlášené deště a letní bouře už památce neublíží a tak vám můžeme tuto zvoničku představit zgruntu opravenou a v plné kráse, tak jak se sluší pro vesnickou náves.  –zč- 

 
30.07.2012

Zrekonstruované prostory mohou posloužit i vašemu zdraví

130720121196

V červnu letošního roku byla provedena rekonstrukce bývalé zubní laboratoře na zdejší poliklinice. Místnosti byly po dva roky nevyužívané a jejich stav byl špatný. Abychom tyto prostory mohli znovu pronajmout, musely být provedeny nutné stavební úpravy. Celkově si tyto práce vyžádaly 200 tisíc korun. Náklady jsou spojeny zejména s úpravou elektroinstalace, vody a odpadů. Dále na vyrovnání podlahových ploch a na nejnutnější vybavení. Nově tak vznikly zcela nové a velmi pěkné prostory, kde je v současné době umístěna rehabilitace. Máte tedy jedinečnou příležitost nechat si napravit své bolavé tělo a zároveň zkontrolovat naši práci. –ZČ-

 
26.07.2012

Zatoulala se i na Ledečsko

w 2

Oblíbený pořad České televize, Toulavá kamera, který mapuje a prezentuje známá i méně známá místa v republice, zavítal i do našeho kraje. Pořad byl v ČT odvysílán v neděli 22. července 2012. Je vrchol léta, a tak není divu, že předmětem zájmu tvůrců se stala řeka Sázava a hlavně pak její nejvyhledávanější partie – Sluneční zátoka a proslulá stvořidla. V krátkém komentáři se tu objeví pánové Petr Caska a Pavel Nulíček. Vodáci to mají letos těžké, polosuché koryto Sázavy je spíše nutí lodě přenášet, než vodu sjíždět. Ale léto, skvělá parta a romantická krajina Posázaví jim jistě i tyto překážky vynahradí. Pro Ledečáky jsou to notoricky známá místo, přesto stojí za to se na dílko profíků podívat. Najdete ho na webu České televize.

 
12.07.2012

Červencový Ledečský zpravodaj

lz cervenec

194. den roku 2012 vychází ČERVENCOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ. První prázdninové číslo se, stanovisky rodičů klientů místního stacionáře i komentářem starosty města, opět věnuje některým nevyřešeným otázkám tohoto zařízení. Vzhledem k ukončenému školnímu roku jsou tu příspěvky základní školy (velké „Ď“ pro základku) i místní SOŠ a VOŠ. Policie varuje a dokumentuje častá vloupání i krádeže. Podíváme se k sousedům do PAVLOVA, „kamenný“ seriál Ládi Dlouhého se věnuje KŘEMENU. Jak se letadla dostala na ledečské náměstí? Dozvíte se na straně 7. Rybáři i hasiči soutěžili: u rybářů vyhrál Jirka Kudrna, u hasičů Kozlovští. Ledečtí karatisté byli pozornými hostiteli, ale neúprosnými soupeři. V ČERVENCOVÉM ZPRAVODAJI najdete pozvánky na kulturní akce i oblíbenou vzpomínkovou rubriku. Prostě čtení tak akorát na dovolenou. Hezky užívejte letního času a nezapomeňte přibalit náš zpravodaj.                                                                                                                                                                             

 
25.06.2012

Omezení provozu na odboru dopravy

SKMBT C36012062514020

 Více informací viz obrázek.

 
22.06.2012

Den hudby

077

Čtrnáct hodin po oficiálním příchodu léta 2012 se ledečským náměstím rozezněla hudba. Místní ZUŠka začala slavit Den hudby, který vždy připadá na první letní den. Mladí muzikanti překonávali vlhké horko i drobnou trému.

 
21.06.2012

Ve Sluneční zátoce slavili stovku

fiat 789

Tradiční červnové setkání skautů v kultovním místě českých skautů, ve Sluneční zátoce u Ledče nad Sázavou, bylo tentokrát ještě slavnostnější. Slavilo se tu mj. i století českého skautingu. Předseda Svazu přátel Jaroslava Foglara Miloš Vraspír – Bobr, přiblížil dvěma stovkám přítomných vznik skautingu a dílo zakladatele A. B. Svojsíka. 

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load