Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

12.12.2011

V ledečské sokolovně třetí adventní svíčka svítila vysoko a ještě hřála

IMG 0318

Nedělní odpoledne patřilo mladým kumštýřům z místní ZUŠky. Škola v sokolovně pořádala ADVENTNÍ KONCERT a hned na úvod je třeba konstatovat, že se opravdu povedl. Během dvou hodin se tu vystřídali recitátoři, tanečníci a samozřejmě hudebníci.

 
08.12.2011

Oznámení starosty

Vážení spoluobčané, jistě jste, stejně jako já, se zájmem sledovali v 18.00 hod. včerejší vysílání na ČT – „Události v regionech“, zejména šestou zprávu, uvedenou v 6´56´´ reportáže - Policie vyšetřuje v Ledči nad Sázavou údajné machinace s pozemky.

 
06.12.2011

Ohlédnutí za hokejovým turnajem 1. a 2.tř. v Ledči nad Sázavou

2501

Dne 19.11.2011 byl sehrán v Atos Aréně v Ledči nad Sázavou hokejový turnaj v rámci KL Vysočiny Turnaj 1. a 2.tř. v minihokeji. Turnaje se zúčastnily týmy: HC Ledeč nad Sázavou, TJ Jiskra Humpolec, HC Spartak Velká Bíteš, HC Dukla Jihlava A-B a HHK Velké Meziříčí. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ledečští hokejisté se ve skupině A střetli s týmem HC Dukla Jihlava A, nad kterou zvítězili 8:4 a s týmem HC Spartak Velká Bíteš, kterou porazili 7:4. Našim nejmenším hokejistům patří velká gratulace k získání zlaté medaile a přejeme jim mnoho dalších úspěchů nejen v této sezóně. Děkujeme jim za nádherné hokejové zážitky. Náš dík patří i ochotným rodičům a obětavým trenérům p.Dipoldovi, p.Popkovi a p.Černému. Na snímku je trenér David Popek, dále Pavel Kafka, Adriana Dubová, David Palán, Dominik Líska, Tomáš Popek, Miroslav Sedláček, Veronika Černá, David Bulík, Antonín Vrána, Artur Prchal a brankář Martin Jelínek. Na snímku chybí hráč Marek Maštalíř.

 
02.12.2011

Zvykejte si na nové ulice v Ledči

pl 4

V současné době se dokončuje výstavba základní technické vybavenosti pro 18 rodinných domků v Ledči n. S., lokalita Na Pláckách. Stavbu, na základě výběrového řízení, provádí firma UNIMONT J.C.K. Hradec. Celkové náklady na tuto akci činí dle SoD 10, 5 mil. Kč, včetně DPH.

 
02.12.2011

Na Pláckách po novém chodníku

Chodnik

Podél „řadovek“ Na Pláckách, mezi ulicí Zahrádecká a novou ulicí sousedící se staveništěm, vznikl další nový chodník. Byl vybudován na náklady soukromé osoby. Aby byl chodník úplný, město upravilo komunikaci podél tohoto nového chodníku. Děkujeme za hezký vánoční dárek pro obyvatele města.

 
30.11.2011

Oznámení starosty města

Dne 25. listopadu 2011 jsem podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání tr. činů „Zneužívání pravomoci veřejného činitele“ - § 158 odst. 2, „Poškozování cizích práv“ - § 209 odst. 1 a „Podvodu“ - § 250 odst. 3 písm. b) zákona č. 140/1961 Sb., trestního zákona. Toto trestní oznámení jsem podal poté, co jsem se blíže zabýval problematikou prodeje pozemků našeho města v průmyslové zóně.

 
24.11.2011

Doktor Václav Větvička potěšil své příznivce

IMG 0160

A že jich nebylo málo! V obřadní místnosti městského úřadu se jich ve středeční podvečer 23. listopadu sešlo na osmdesát. Bylo to při příležitosti představení knihy Václava Větvičky a fotografa Jana Rendeka – SÁZAVA, ŘEKA PROTKANÁ ŽELEZNICÍ.

 
24.11.2011

Ledečský hrad se prezentuje

hrad

Od poloviny listopadu letošního roku společnost Hrad Ledeč nad Sázavou, s.r.o. spustila nové webové stránky o Ledečském hradě. Na těchto stránkách se prolíná historie, současnost, okolní hradiště a spoustu zajímavých odkazů ze života této kulturní památky a dominanty města. Doporučujeme návštěvu těchto stránek, vždyť dlouhé zimní večery k tomu i přímo vybízejí. Odkaz najdete na úvodní webové stránce města v pravém sloupci nebo přímo na adrese http://hrad.ledecns.cz/

 
22.11.2011

Ledečské židovské tóry jsou v Americe

P1010013

Ve čtvrtek 17. listopadu 2011 jsme dostali e-mail rabína Stephena Weisse , ze synagogy B´nai Jeshurun Congregation z Pepper Pike v Ohiu. Rabín nás informoval, že v jejich synagoze mají svitky tóry, které pochází z našeho města. Rabín se v dopise zajímal o historii synagogy a židovského hřbitova, a projevil přání obě památky navštívit. Rabínovi jsem v několika větách odpověděl s tím, že rozsáhlejší a detailnější informace mu zašlu co nejdříve. Zároveň jsme rabínovi poslali pár fotografií jak synagogy, tak hřbitova. Rabína jsem zároveň upozornil na zajímavost, že matka slavného hudebního skladatele, Gustava Mahlera, Marie Hermannová, byla ledečskou rodačkou. Mgr. Petr Vaněk

 
15.11.2011

Odstranění naplavenin v ústí Olešenského potoka

IMG 9842

V pondělí 14.11.2011 začaly přípravné práce na odtěžení naplavenin v ústí Olešenského potoka. Správcem toku jsou Lesy České republiky, s.p., které také celou akci finančně zajišťují. Bylo završeno dvouleté období, kdy byla vyslyšena žádost města Ledeč nad Sázavou a dochází ke zkapacitnění části řeky Sázavy a výše uvedeného potoka, což nepochybně pomůže při odtoku povodňových vod v období jarního tání. Proč došlo k realizaci odstranění naplavenin až po dvou letech? V prvé řadě to byl nedostatek finančních prostředků, v dalším pak zpracování projektu včetně vyjádření všech dotčených orgánů státní správy a v neposlední řadě výběr dodavatele prací. (Ing.Břetislav Dvořák, vedoucí odboru VŽP)

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load