Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

01.11.2011

Informace k vydávání občanských průkazů

V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech č. 328/1999 Sb. lze podat žádost o vydání stávajícího vzoru občanského průkazu se strojově čitelnými údaji u zdejšího Městského úřadu v Ledeči nad Sázavou pouze do 30.11.2011. Po tomto datu pak již pouze u úřadu s rozšířenou působností, tedy Městském úřadu ve Světlé nad Sázavou a to do 14.12.2011. O nový typ elektronického občanského průkazu, který se bude vydávat od 2.1.2012 se bude žádat již pouze ve Světlé nad Sázavou.

 
31.10.2011

Minipingpongový turnaj žáků 2. stupně ZŠ

Úterý 25. října se stalo sportovním dnem pro žáky 2. stupně ZŠ. Turnaj v minipingpongu se stává na ZŠ tradicí, letos proběhl již třetí ročník.

 
03.10.2011

Krajská soutěž okresů Vysočiny

Český svaz chovatelů, ZO Ledeč nad Sázavou a Okresní organizace Českého svazu chovatelů v H. Brodě pořádají ve dnech 8. – 9. října 2011 KRAJSKOU SOUTĚŽ OKRESŮ VYSOČINY Jedná se o největší chovatelskou výstavu v kraji Vysočina v roce 2011. Výstava je pořádána za podpory Kraje Vysočina a Města Ledče n. S. Zúčastní se jí nejlepší chovatelé nejen z regionu Vysočina, ale i celé ČR. K vidění bude pestrá paleta chovaných druhů, plemen a barevných rázů. Výstava bude otevřena v sobotu 8. října v době 8 – 18 hodin a v neděli 9. října v době 8 – 15 hodin v areálu v Pivovarské ulici. Bohatá tombola, občerstvení a živá hudba. Pořadatelé srdečně zvou širokou veřejnost. Přijďte zhlédnout výsledky celoroční práce této zájmové organizace.

 
13.09.2011

Ledeč v Toulavé kameře

V neděli 11. září byla odvysílána v pořadu Toulavá kamera reportáž o Ledči na Sázavou. Můžete ji shlédnout v archivu na webu pořadu.

 
01.09.2011

Je 1. září a úderem osmé vstoupil do historie nový školní rok 2011/2012

IMG 9076

Je to přelomový čas pro 74 místních prvňáčků (35 děvčat), kteří jsou rozděleni do tří tříd. První kroky ke vzdělání jim zprostředkují zkušené paní učitelky – J. Bernáthová, J. Hrochová a D. Tůmová. Děti přišlo pozdravit vedení školy v čele s paní ředitelkou Petrou Vágnerovou a zástupcem ředitelky panem Milanem Štěpánkem. Tradičně si tuto slavnostní chvíli nenechalo ujít ani vedení Města Ledče n. S., a to starosta Mgr. Petr Vaněk a místostarosta Jaroslav Doležal. Předali dětem malý dárek a popřáli pro příští čas hodně zdraví, trpělivosti a píle. Bližší informace základní škole a zahájení nového školního roku získáte v zářijovém vydání Ledečského zpravodaje. –ok-

 
25.07.2011

Europoslankyně Brzobohatá navštívila Ledeč

IMG 8180

Na pozvání vedení Městského úřadu v Ledči nad Sázavou zavítala v polovině července Ing. Zuzana Brzobohatá v doprovodu Mgr. Běly Hejné (ČSSD - Ministerstvo vnitra, odbor azylové amigrační politiky) na Ledečsko.

 
19.07.2011

Oznámení

Dne 15.července 2011 vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) oznámení o výběrovém řízení na zjištění zájemce o koupi majetku v k.ú Ledeč nad Sázavou. Jedná se o nemovitosti na rohu Hůrky a Koželské ulici v Ledči. Jako starosta města považuji za důležité upozornit případné zájemce na skutečnost, že nemovitosti leží v památkové zóně. Proto bude nezbytné, k jakýmkoliv úpravám, stanovisko orgánu státní památkové péče. Přestože Městský úřad jedná o redukci památkové zóny, nemůžeme zaručit vyřešení tohoto problému v řádu měsíců a chceme touto cestou upozornit případné zájemce na obtíže, které je čekají. Mgr. Petr Vaněk, starosta Ledče nad Sázavou

 
30.06.2011

Oznámení Městského úřadu

Dnem 1. 7. 2011 nabývá účinnosti zákon, kterým se mění zákon č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství), ve znění pozdějších předpisů. Jednou ze změn zákona o rybářství je přesunutí kompetence k vydávání rybářských lístků z obecních úřadů ORP (Světlá nad Sázavou) na obecní úřady obcí s POÚ (Ledeč nad Sázavou). Více informací naleznete v článku.

 
21.06.2011

Sváteční letní odpoledne na ledečském náměstí

DH 1

V pátek 17. června 2011 začala místní základní umělecká škola s předstihem slavit Den hudby. Ten je oficiálně stanoven na den Slunovratu 21. června, kdy začíná nejdelší roční období – léto. Svátek se slaví už po sedmnácté a je dobře, že jej alespoň mladí hudebníci dodržují.

 
16.06.2011

Diskuze o krajském školství a dopravě - 27.6.2011

Náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl si dovoluje pozvat zástupce studentů a veřejnosti na otevřenou diskuzi k tématům střední a školství a doprava v regionu. Setkání je naplánováno na pondělí 27. 6. 2011 v 16:00 hod. v prostorách multifunkčního sálu Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledče n. S., Husovo nám. 1, Ledeč n. S. Pozvání je adresováno nejen veřejnosti města Ledče nad Sázavou, ale i místním podnikatelům a zástupcům firem a všem, kteří mají ke vzdělávání a dopravě v širším slova smyslu co říci. Otevřenou besedu organizuje Krajský úřad kraje Vysočina, více informací na e-mailu: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load