Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Doktor Václav Větvička potěšil své příznivce

A že jich nebylo málo! V obřadní místnosti městského úřadu se jich ve středeční podvečer 23. listopadu sešlo na osmdesát. Bylo to při příležitosti představení knihy Václava Větvičky a fotografa Jana Rendeka – SÁZAVA, ŘEKA PROTKANÁ ŽELEZNICÍ. Věhlasný botanik předčil všechna očekávání, z vědce byl rázem esejistou i hercem se všemi možnými grimasami a dokonce předvedl i zdařilou imitaci „nepilovského“ čtení. Z jeho přednesu i vyprávění byla patrná veliká láska a obdiv k přírodě i lehký humorný nadhled nad chováním člověka v ní. Posluchače zajímala nejen jeho činnost spisovatelská, ale zajímali se i o zákulisí rozhlasového vysílání, které pan Větvička pomalu opouští, ale oznámil, že 18. prosince bude mít svůj populární ranní blok na ČR 2. Protože se léta pohybuje ve společnosti známých lidí, přidal pár historek ze setkání s nimi, zejména jako poradce pro domácí i zahradní flóru, přítomné tím velmi pobavil a ti ho na oplátku několikrát za večer odměnili potleskem.

Závěrečná autogramiáda byla pěkně dlouhá, protože snad každý z posluchačů v podpaží třímal některou z Větvičkových knih. I v těchto chvílích zůstal náš host velmi bezprostřední, pro každého měl odpověď i otázku nebo alespoň šibalské mrknutí. Jmenovanou knihu o Sázavě sice už asi nebudete mít podepsanou od autora, ale každopádně si ji přečtěte, je tam řada nových věcí a postřehů, které dosud nebyly publikovány. Knihu lze zakoupit v informačním centru. Panu doktoru Větvičkovi za ní a za příjemné vyprávění patří veliký dík, stejně jako organizátorkám z místní knihovny. 

IMG 0160, obrázek se otevře v novém okněIMG 0156, obrázek se otevře v novém okněIMG 0163, obrázek se otevře v novém okněIMG 0176, obrázek se otevře v novém okněIMG 0178, obrázek se otevře v novém okněIMG 0180, obrázek se otevře v novém okněIMG 0194, obrázek se otevře v novém okněIMG 0207, obrázek se otevře v novém okně


24.11.2011 20:27:59 | přečteno 1981x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load