Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Europoslankyně Brzobohatá navštívila Ledeč

Na pozvání vedení Městského úřadu v Ledči nad Sázavou zavítala v polovině července Ing. Zuzana Brzobohatá v doprovodu Mgr. Běly Hejné (ČSSD - Ministerstvo vnitra, odbor azylové amigrační politiky) na Ledečsko. Po krátkém přijetí na radnici navštívily obě dámy tasickou sklárnu, kde je zaujal nadšený výklad (a také stesky) průvodkyně paní Marie Milichovské. Vzhledem k technickému vzdělání paní poslankyně to bylo povídání o této technické památce velice zajímavé. Budoucnost tohoto historického objektu poslankyně vidí v jeho využití pro turistické účely. V ideálním případě by mohlo sklárnu zakoupit Město Ledeč.

V programu byla také návštěva ledečského hradu, kde kdysi byla na školním výletě. Další zastávkou byla obec Vilémovice, kde byla přijata starostou obce panem Václavem Vackem. Zvelebená obec se jí velmi líbila a zaujal ji především starý tis a moderní víceúčelová budova obecního úřadu.

Odpolední část byla věnována návštěvě vodní nádrže Želivka. Zajímala se o zásobování vodou, provoz tohoto vodního díla i úpravu vody.

Ing. Brzobohatá na závěr konstatovala, že zkušenosti z regionů jsou pro ni velmi cenné (je členkou Výboru pro regionální rozvoj) a snaží se, v rámci časových možností, vyjíždět do různých koutů republiky co nejčastěji. Na Ledečsku se jí velmi líbilo.

–ok-

IMG 8178, obrázek se otevře v novém okněIMG 8180, obrázek se otevře v novém okněIMG 8206, obrázek se otevře v novém okně

Ing. Zuzana Brzobohatá. Poslankyně Evropského parlamentu (S&D), bývalá poslankyně PČR (ČSSD). Absolventka VUT Fakulty elektrotechnické v Brně. V letech 1985-1995 pracovala jako projektantka a programátorka v oblasti řízení dopravy a poté jako informatik na MěÚ v Tišnově. V roce 1998 vstoupila do ČSSD. Je členkou ÚVV ČSSD. V období let 2002-2006 byla ředitelkou kanceláře ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD). V letech 2002-2010 byl zastupitelkou města Tišnov, mezi lety 2006-2008 zastávala funkci místostarostky města. V roce 2008 byla zvolena do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Téhož roku nahradila poslance M. Kalu (ČSSD) v Poslanecké sněmovně PČR, kde působila do roku 2009. Od července 2009 je poslankyní Evropského parlamentu za ČSSD a je členkou Skupiny progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu. Ve volném čase se věnuje dobrovolnické práci s dětmi a mládež v Hnutí Brontosaurus, zážitková pedagogika, zahradničení. Je rozvedená, má dospělou dceru.

25.7.2011 16:16:49 | přečteno 2439x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load