Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Kronika jedné ledečské generace

Tak by se dalo nazvat XX. ročníků Ledečských novin respektive Ledečského zpravodaje. Vše odstartovalo nulté číslo v prosinci roku 1991, potom už tento radniční měsíčník pravidelně vycházel, bez jediné přestávky, aby informoval obyvatele Ledče a jeho okolí (předplatitelé byli i ze zahraničí) o aktuálním dění i střípcích z historie města. Pamětníci si jistě vzpomenou na horké polemiky v porevolučním čase, na policejní zápisky i nejčtenější rubriku, a to společenskou. Bohužel, některá zákonná ustanovení časem tuto část novin vytěsnila.

Ledečské noviny nebyly první lokální tiskovinou, byla tu už řada pokusů o pravidelnou tiskovou informaci občanům. Například Ledečský zpravodaj z roku 1966, cyklostylované listy (jednou za dva měsíce) z osmdesátých let, později nahrazené čtvrtletníkem s barevnou obálkou, tištěným na Kovofiniši u pana Štěpánka.

Nyní máte jedinečnou možnost sledovat kroniku uplynulých dvaceti let na stránkách Ledečských novin (zpravodaje) přímo na webových stránkách města Ledče nad Sázavou.  

Rozhodně budete překvapeni, kolik „důležitých“ názorů, informací i tváří Ledečáků, za tak poměrně krátkou dobu,  zmizelo v propadlišti času. Děkujeme za přízeň, za pomoc a přejeme hezké počtení. ok

Noviny

zp 1

zp 1

 
zp 3

zp 3

 
zp 6

zp 6

 
zp 7

zp 7

 
zp 5

zp 5

 
zp 8

zp 8

 
zp 011

zp 011

 
zp 012

zp 012

 
zp 12

zp 12

 
LN

LN

 
 
12.11.2012 11:21:40 | přečteno 2896x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load