Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Ledečský zpravodaj - květen

LZ5

Jaro roku dvanáct vrcholí a předvedlo se hned v prvních májových dnech nezvykle vysokými, vlastně tropickými teplotami. Zkušenost však velí, pozor na „zmrzlé“! Ať už budete na Pankráce schouleni v křesle nebo se budete těšit ze své zahrádky ve stínu slunečníku, je to dobrá příležitost pročíst si páté číslo LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE.
Na straně 3 si přečtete starostův dopis na hejtmanství, zlobí nás totiž příjezdové silnice a na Kraji hledáme pomoc. Barevný kaleidoskop je vlastně vzpomínkou na letošní Velikonoce. Pátá strana je vyhrazena policejním zprávám za uplynulý měsíc a Ledečtí se nemají čím chlubit – alkohol, rvačky, krádeže – prostě krimi zprávy na místní způsob. Pro vylepšení nálady zde ještě je pozvánka na Staročeskou pouť i zajímavou hru pro děti. SOUSEDSKÉ pozvání je opravdu blízko, a to do Hradce. Paní starostka Hana Hoskovcová vás seznámí s bohatou činností obce a hrdě představí nový znak a prapor (vlastně ten až příště). Své pevné místo si získává i čtení o HORNINÁCH a minerálech, tentokrát věnované MAGNETITU. Jestlipak víte proč je tenhle šutr tak hledaný? Na téže straně pan Patrik Havel nabízí pohled na ledečské náměstí, coby dobytčí trh. To byste se tak bezpečně nepromenovali mezi stánky, jako při každoměsíčních vietnamských poutích! Osmička je vyhrazena farníkům a také se dočtete o řadě velmi zajímavých květnových akcí v Číhošti. Stanice ochrany fauny v Pavlově otvírá areál po rekonstrukci, přečtěte si to na deváté straně, ale ještě lépe se tam vypravte, Ing. Hladovec vás srdečně zve. Desítka je pro školy a základka tu pokračuje v porovnávací fotogalerii (tentokrát pro Ledeč moc důležitá komunikace). Na jedenáctce v květnu moc sportu není, ale za to je tu informace IC o nové sezoně a ve fotografii představujeme novou průvodkyni z muzea na hradě. Poslední strana je si sice chudší na společenskou kroniku, ale bohatší na redaktorovy omluvy. A finále je MOTOKROS. Pro fajnšmekry připravili pánové z místního AMK opravdové chuťovky. A POZOR za týden se jede první z nich!
Tak hezký máj (květen z něj udělal až Jungmann), měsíc lásky, měsíc, ve kterém se prý rodí nejveselejší děti. A nezapomeňte si v tom jarním shonu přečíst KVĚTNOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAj. – ok- 

4.5.2012 13:31:49 | přečteno 2072x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load