Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

PÁTÝ ZPRAVODAJ ROKU 2021 V PRODEJI

Kromě jiných zvláštností uplynulého roku nám do života a komunikace vstoupilo také mnoho nových slov, která jsme ani neznali nebo používali v jiných spojitostech. Na začátku května se, k naší radosti, zdá, že se epidemiologická situace přeci jenom viditelně (v číslech, grafech a procentech) lepší. Jedním z oněch frekventovaných slov, které rádi a s gustem nyní slyšíme i šíříme, je slovo ROZVOLŇOVÁNÍ. Ještě před rokem bychom ho spíš spojovali s nějakou formou frivolního chování, ale v těchto dnech, na začátku května 2021, to vnímáme úplně jinak. Dává nám naději vrátit se k „normálnímu“ způsobu života, tedy bez významných opatření, která nás v posledních měsících tak svazují.

Na stránkách KVĚTNOVÉHO LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE slovo ROZVOLNĚNÍ ještě moc nerezonuje, ale věřím, že v příštích vydáních se už alespoň zčásti projeví. Návrat do škol – byť nakrátko, možnost společenských setkání i „rozjezd“ alespoň některých kulturních akcí se docela jistě projeví i v obsahu LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE. Budu se těšit na vaše podněty i příspěvky. Váš KVĚTNOVÝ ZPRAVODAJ vychází už

v pátek 7. května odpoledne

Prodejní místa jsou známá, ale pro jistotu uvádím naše stálé distributory.

Prodejna SÁZAVANKA, COOP (Pivovarská), prodejny Věry KUNÁŠKOVÉ (most a Husovo nám.), CUKRÁRNA nad poliklinikou.

CO NAJDETE V TITULCÍCH LEDEČSKÉHO ZPRAVODE V KVĚTNU?

· Dobrou vlaštovkou ROZVOLŇOVÁNÍ je i otevření VÍCEÚČELOVÉHO HŘIŠTĚ, podrobnosti na straně 3.

· TESTOVÁNÍ NA ŠKOLÁCH je dalším fenoménem doby, který už bychom raději jen zapsali do školních a obecních kronik, čtěte na straně 5.

· Okleštěná činnost se samozřejmě projevila i u SOKOLŮ, na straně 5 o tom píše pan S. Šilhan.

· Koho minule zaujal příspěvek dr. Ryšavé, pod názvem DVA HAVLÍČKOVÉ, najde tu pokračování. Méně známe skutečnosti o rodině Havlíčkových z Ledče.

· Sejdeme se na pouti v ZAHRÁDCE? Toť stále otázka! Organizátoři poutě i dalších akcí jsou připraveni. Píše o tom Ing. Čihák na straně 9.

· ABRAHÁMOVINY slaví v letošním roce na 65 Ledečáků. A co dalšího se událo v roce 1971? Čtěte na straně 10, 11.

· KRISTÝNA byla nejlepší, to se dočtete v pravidelném reportu ledečského gymnázia.

· FOTBALOVÉ BEJVÁVALO. Druhé pokračování vzpomínek Pepy Navrátila.

· Zemřel všestranný sportovec, ale hlavně skvělý volejbalista a kamarád – pan Karel JAKOUBEK.

Věřme, že s květnem rozkvete nejen naše příroda (prý má letos až měsíční zpoždění), ale že také rozkvete naše spolužití a už v tomhle měsíci se alespoň zčásti zbavíme břemen, která si už více jak rok neseme naším žitím. A pokud vás práce na zahrádce nebo silné jarní slunce unaví do té míry, že se s chutí posadíte, nezapomeňte si k osvěžující kávě přinést také KVĚTNOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ. Jistě tu najdete leccos zajímavého. ok

ANONCE ZPRAVODAJ BŘEZEN 2021, obrázek se otevře v novém okně
4.5.2021 8:47:36 | přečteno 312x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load