Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Studie novostavby městské plavecké haly

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 odpoledne proběhla, za účasti některých zastupitelů a široké veřejnosti, v sále Gymnázia Ledeč nad Sázavou prezentace urbanisticko-architektonické studie novostavby městské plavecké haly „bazénu“ v Ledči nad Sázavou. Hlavní architektka projektu Ing. arch. Barbora Hejtmánková, Ph.D., ze společnosti INTAR a.s., v ní představila urbanistické řešení celého území nad starým sídlištěm v Ledči nad Sázavou. Náplní tohoto prostoru je nová městská plavecká hala, soubor rodinných domků a dostatečně velká parkovací plocha, kterou by bylo možné využít i pro stávající obyvatele sídliště. Hlavní přístup a příjezd do této oblasti byl zvolen v prostoru mezi stávajícími garážemi a zahradou mateřské školy Na Stínadlech.

  Představený objekt plavecké haly je dvoupodlažní. V nadzemním podlaží, které je pohodlně přístupné z parkoviště, jsou za vstupní halou s malým občerstvením situovány šatny pro návštěvníky, ze kterých lze pokračovat buď do finské sauny, nebo přes umývárny do samotné bazénové haly. V této hale je pak navržen plavecký bazén délky 25 m s relaxačním zálivem, do kterého ústí skluzavka. V jižní části haly pak najdeme dětský bazének s brouzdalištěm a severní část je vyhrazena pro parní saunu, vířivku a Kneippův chodník. V suterénu, jenž je díky svažitému terénu přístupný i z venkovních prostor, se nachází místa a místnosti pro potřebné technologie. Celková kapacita krytého bazénu je 174 osob.

Odhad nákladů na stavbu bazénu, včetně související infrastruktury, je k dnešnímu dni, dle cenové soustavy ÚRS, 110 901 177 Kč včetně DPH.

7.1.2020 9:44:32 | přečteno 1511x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load