Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Vsypová loučka

Vsypová loučka, která slouží k ukládání zpopelněných lidských ostatků na Novém hřbitově v Ledči nad Sázavou, prošla v minulých týdnech rozsáhlejší údržbou, jež zahrnovala i terénní úpravy této lokality.

P1000073
Původní stav vsypové loučky

Vzhledem k tomu, že vsypová loučka byla několik posledních let udržována jen běžným úklidem, jako je například sekání a hrabání trávy, stav povrchu plochy trávníku si vyžadoval rozsáhlejší zásah, neboť se na loučce vyskytly terénní nerovnosti, holá místa bez trávy nebo místa, kde je tráva velice řídká. V průběhu října bylo provedeno TS Ledeč n. S. urovnání terénu a následně dojde k osetí travním semenem, aby se vylepšil vzhled a kvalita trávníku.

IMG 7237, obrázek se otevře v novém okně
…. po odstranění nevzhledných dřevin

Současně proběhlo i položení dlažby kolem vsypové loučky a vybudování místa pro lavičku. Dlažba na vsypové loučce slouží pro květiny, svíčky příp. jiné vzpomínkové předměty. Vstup na vsypovou loučku je pro veřejnost zakázán1). V průběhu listopadu bude firmou H-REKULTIVACE provedena výsadba vhodných keřů a rostlin do připravené sousední plochy u vsypové loučky. 

IMGP6671, obrázek se otevře v novém okně

IMGP6811, obrázek se otevře v novém okně

IMGP6837, obrázek se otevře v novém okně 
... položení dlažby

IMGP6847, obrázek se otevře v novém okně

IMGP6863, obrázek se otevře v novém okně
... nová podoba vsypové loučky

Děkujeme veřejnosti za trpělivost v omezení užívání vsypové loučky v době realizace. Poděkování patří i firmám TS Ledeč nad Sázavou a H-REKULTIVACE, které se na této akci podílely. - OVS -


1)
Opatření Města Ledeč nad Sázavou č.1/2010 - Řád veřejného pohřebiště ze dne 11.11.2010, čl. 3, bod 9:

Pořádek na pohřebišti
Vstup na vsypové a rozptylové loučky je pro veřejnost zakázán. Věnce a kytice (bez nádob na vodu) lze umísťovat jen na plochy, které jsou na vsypových a rozptylových loučkách k tomu účelu vyhrazené. Správce pohřebiště je oprávněn zvadlé nebo jinak znehodnocené květinové dary, příp. jiné předměty z těchto míst odstranit.

7.11.2014 11:17:03 | přečteno 3338x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load