Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Zpráva ORGANIZÁTORA IM ČR MX 2013 – Hodnocení IM ČR MOTOKROS v LEDČI nad Sázavou

Dobrý den z Forsage přeje Honza Juřička.

Tady je zpráva pro všechny, kteří se zajímají o IM ČR MX CAMS 2013.

Tak máme za sebou myslím že vcelku úspěšnou premiéru našeho letošního motokrosového závodění CAMS a já bych tímto coby zástupce organizátora chtěl poděkovat všem, kteří se o to v LEDČI n. Sázavou zasloužili – sportovní autoritě zastoupené v Ledči B. Svobodovou, Divizi MX CAMS s J. Hejtíkem, Jury a všem činovníkům, výborným časoměřičům ze slovenské skupiny Videocom pana Štancela, zúčastněným jezdcům a jejich doprovodům, našim váženým čestným hostům M. Halmovi, J. Faltovi, J. Churavému a A. Baborovskému i zvukařům kolem P. Maršálka.

Ale především velký dík všem místním pořadatelům z Automotoklubu Ledeč n. Sázavou pracujícím pod vedením předsedy klubu pana Jaroslava Doležala a ředitele závodu Tomáše Krajíčka. A uznání a poděkování patří také městu Ledeč n. Sázavou v čele se starostou Mgr. P. Vaňkem za pomoc a podporu místnímu klubu v jeho úsilí při uspořádání takto náročného celostátního sportovního podniku. Všechna čest jejich dlouhodobé práci jak v přípravě, tak při samotném závodě i v zakončení akce. Ač počasí nebylo optimální a druhá polovina našeho závodění byla včera díky dešti hodně náročná, vše místní zvládli a podle ohlasů jezdců z paddocku i diváků se ledečské závody líbily. I to je odměnou za práci, stejně jako těch cca 2.500 diváků na závodišti, kde tak při odpoledním závodubyla atmosféra na závodišti velmi příjemná. A ještě příjemnější pak byla výborná jezdecká účast, kdy jsme v Ledči n. S. přivítali celkem 111 závodníků včetně velmi zvučných jmen, a to nejen od nás, ale i ze Slovenska, Francie, Rakouska a Polska.

I když závodiště a vlastní trať byly hodně bahnité a podmínky pro všechny aktéry z řad motokrosařů velmi těžké, osvědčilo se při výběru letošního sportovního modelu a soutěžního systému určitě soustředění se na kvalitu v podání domácí MX špičky ve třídách MX2 a Open, doplněné mládežnickými třídami 65 ccm, 85 ccm a třídou Junior. Zvláště děti na malých motocyklech si v Ledči užily hodně strastí a námahy, ale jsme přesvědčeni, že sázka na náročnost a kvalitu je dobrou cestou k dalšímu pozvednutí úrovně našeho současného motokrosu.

Sečteno a podtrženo – ledečský mistrovský motokros byl důstojnou prezentací tohoto krásného mužného sportu a laťka pro ostatní pořadatele letošního IM ČR MX CAMS 2013 je nastavena hodně vysoko.

Ještě jednou tedy velký dík vám všem azároveň ještě závěrem této zprávy dvě malá pozvání. Tím prvním je v Příloze uvedený souhrn vysílacích časů reportáže z ledečského motokrosu TV Nova Sport, a tím druhým je pozvání k návštěvě a shlédnutí v pořadí druhého závodu seriálu, který se uskuteční zhruba za měsíc v neděli 9.6. 2013 v Opatově nedaleko Svitav. Místní AMK slaví padesátileté výročí motokrosu v této obci a tak jsem přesvědčen, že i díky tomu bude vše připraveno opět ke kvalitnímu motokrosovému závodění!!!

Výsledky, fotografie ze závodu a další aktuální informace naleznete na našem specializovaném webuwww.moto-cross.cz.

S pozdravem se na další dobrou spolupráci těší

Honza JUŘIČKA
FORSAGE Brno spol. s r.o. 

7.5.2013 14:39:07 | přečteno 1476x | Ing. Michal Ptáčník
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load