Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Bitva o Notorburg

Plakát 2022
Místo konání:louka pod Sechovem
Datum konání:23.7.2022 od 13:00 hodin
Pořadatel:Notorix Denatur

Podrobný popis:

Velkolepá Bitva, dětská bitva, dobové tržiště, lidová řemesla, krčmy, Draco Ardens ohnivá show, Cave – hadí muž, rytířský turnaj, slámový hrad pro děti, historický kolotoč, bahenní zápasy, bubeníci, pyrotechnické efekty, ukázka dravců ze záchranné stanice Pavlov a mnohé další.

Program začíná od 13h, v 16h vypukne Bitva, od 18 h k poslechu a tanci zahrají kapely DO ŘADY!, PSYCHOHLÍNA, KANÁRCI, ZRŮDNÝ ALLEN.

Možnost přespání ve vlastním stanu na louce zdarma.

Bitvu pořádá šermířská skupina Notorix Denatur z Ledče nad Sázavou. Jsme skupina nadšenců, kteří bitvu přípravují ve svém volném čase a stráví na ní ročně několik desítek hodin bez nároku na honorář. Vstupné je koncipováno tak, aby pokrylo náklady, nejedná se o ziskovou akci. Ve věci jsou zainteresováni nadšenci, pro které je největším poděkováním to, že se na připravenou akci dostaví diváci a odchází uspokojeni z příjemně stráveného prázdninového dne, při kterém viděli to, co nikdo nikde jinde asi nikdy neuvidí. Lze připustit určitou syrovost barbarských bitev, jejichž živelnost však dělá z této akce jedinečnou. Notorix Denatur nemá ambici konkurovat historickým skupinám věnujícím se například Napoleonským bitvám, kde je každý knoflík na kostýmu přesně dobově odpovídající, kde je každý pohyb vojáka přesně cvičen, kde je každý bod scénáře striktně dodržen. Barbarské bitvy a akce Notorix Denatur jsou možným dočasným relaxačním východiskem z běžného přetechnizovaného a uspěchaného života.

Vstupné: dospělí 200, děti 100, děti do 111cm zdarma, rodinné vstupné 500 (2+2)


 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load