Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

04.07.2022

OZNÁMENÍ OBČANŮM

V návaznosti na účinnost Obecně závazné vyhlášky Města Ledeč nad Sázavou č. 2/2019 o nočním klidu, informujeme občany i návštěvníky našeho města, že ve dni konání LETNÍHO KINA 2022, tj. 15. - 17. 7. 2022 se dobou nočního klidu rozumí doba od 02:00 hod. do 06:00 hod.

 
04.07.2022

Změna dne svozu komunálního odpadu

popelnice

Vážení spoluobčané, svoz komunálního odpadu (z důvodů svátků), který by měl být v úterý, dne 05.07.2022,  bude svezen v pondělí 04.07.2022 a odpad, který by měl být svezen ve středu, dne 06.07.2022, bude svezen ve čtvrtek, dne 07.07.2022.
Jana Pánková  - referent odboru životního prostředí, (tel. 569729532, 731156913)

 
04.07.2022

Včasné vyřízení osobních dokladů před letní sezónou

letadlo

Celou informaci Ministerstva vnitra naleznete v ikona souborupříloze.

 
07.06.2022

LEGIOVLAK

LEGIOVLAK 2022 A2R Ledeč nad Sázavou

Již za několik málo týdnů dorazí do železniční stanice Ledeč nad Sázavou pojízdné muzeum Legiovlak, unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920.  Legiovlak bude v železniční stanici Ledeč nad Sázavou přítomen v termínu 5. července – 10. července 2022 a bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevírací doba muzea je ve všední dny v čase 8-18 hod., o víkendech pak od 9-19 hod.

 
03.06.2022

ODSTÁVKA ELEKTŘINY

odstavka čez

Plánované přerušení dodávky elektrické energie dne 13.6.2022 od 7:30 do 15:00 hod. v obci Bělá, Bohdaneč, Kozlov, Ledeč n. S. - Souboř; Kompletní seznam lokalit s čp. naleznete v ikona souborupříloze.

 
03.06.2022

OZNÁMENÍ OBČANŮM


V návaznosti na účinnost Obecně závazné vyhlášky Města Ledeč nad Sázavou č. 2/2019 o nočním klidu, informujeme občany i návštěvníky našeho města, že ve dni konání Městských slavností 2022, tj. 11. 6. 2022 se dobou nočního klidu rozumí doba od 02:00 hod. do 06:00 hod.
 
03.06.2022

Evropský den proti vloupání 2022

V rámci Evropského  dne proti vloupání do obydlí (https://eucpn.org/focus-day), který letos připadá na středu 15. června 2022, je dobré si připomenout  základní pravidla zabezpečení objektů, a to z těchto důvodů:
- Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo okny, která nechávají lidé v době své nepřítomnosti často nezabezpečená.
- K nezvané návštěvě mnohdy napomáhá právě ponechání otevřené okenní ventilace či mikro ventilace. Vloupání se do obydlí a jeho vykradení přes mikro ventilaci může pachateli trvat kolem jedné minuty.
Evropský den proti vloupání letos doprovází ve všech členských státech zapojených do Evropské sítě prevence kriminality (EUCPN) dva slogany: „Ujistěte se, že to bude pouze šéfkuchař, kdo vás ten večer překvapí“ a slogan: „Ať se z vysněné dovolené nestane noční můra“.  - ikona souboruviz přiložené letáky v příloze
Do Vámi tvořených textů k Evropskému  dni proti vloupání lze použít i tyto  dvě citace: „Základem efektivního zabezpečení obydlí je proto zamykání a zavírání oken. A to i ve chvílích, kdy si člověk odejde z domova jen na moment pro něco do obchodu, nebo jde vynést odpadky. Je proto vhodné si návyk zamykání osvojit a zautomatizovat, protože samotné překonání obyčejných nezamčených dveří trvá do 5 sekund, u bezpečnostních nezamčených dveří trvá zloději otevření pouhých 15 sekund“, apeluje na důležitost základního zabezpečení zamykáním plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR. „Byť počet vloupání do obydlí v celé Evropě v posledních letech klesá, a nejinak je tomu i v ČR, tak tato trestná činnost stále patří mezi ty nejpočetnější. Tato kampaň upozorňuje na skutečnost, že na zabezpečení obydlí je třeba neustále myslet, protože pachatelé dokáží využít jak toho, že jste odjeli na dovolenou, tak i toho, že jste si odskočili třeba jen do restaurace nebo na nákup. A že zabezpečení je nejen o technických opatřeních, ale zejména o našem běžném chování a zvycích“, říká JUDr. Michal Barbořík, ředitel odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra. Lze také využít aktuální statistické údaje k majetkové kriminalitě (ikona souboruviz samostatná příloha)
Obecné rady a doporučení
Prevence proti vloupání se rozhodně vyplatí, je proto důležité o zabezpečení obydlí přemýšlet ideálně již při jeho výstavbě.
* Pokud to již není možné, doporučujeme s odborníky konzultovat vhodný systém bezpečnostních prvků pro Váš byt či dům.
* Kombinovat lze mechanické zabezpečení (bezpečnostní dveře, zámky, bezpečnostní folie apod.) s prvky elektronického zabezpečení s oznamováním například na mobilní telefon (alarmy, kamery, detektory atd.).
* Do mechanického zabezpečení spadají bezpečnostní zámky, na trhu je možné vybrat si ze čtyř tříd, vhodné pro vstupní dveře bytů jsou pak výrobky 3. bezpečnostní třídy. Před mechanickým poškozením chrání také bezpečnostní kování a v neposlední řadě jsou klíčové bezpečnostní dveře, které by ideálně měly být z 3. bezpečnostní třídy. Velkým pomocníkem jsou také zárubně proti roztažení.
* Při výběru firmy upřednostňujte společnosti, které se mohou prokázat patřičnými oprávněními, jsou např. členem nějaké odborné asociace či cechu, nabízí komplexní služby a v neposlední řadě se může prokázat dobrými referencemi, solidní firmy vám sestaví nabídku bezplatně
* Pokud zvažujete nákup bezpečnostních prvků bez odborné pomoci, rozhodně vždy volte certifikované výrobky.
* Důležité je také udržování přehledného prostoru před domem či bytem. V případě domů je vhodné dobré osvětlení, upravená zeleň, prostor nezakrytý stromy apod.
* K bezpečnostním opatřením patří i ochrana cenností. Máte-li doma něco cenného, nemluvte o tom s cizími lidmi a nejdražší předměty si uložte do sejfu v bance.
* Praktické je také vytvořit soupis cenností, jejich fotografie a zapište si jejich sériová čísla. Pokud vám někdo tyto věci odcizí, zvýší se pravděpodobnost jejich nalezení a identifikace.
* Základem prevence jsou také dobré vztahy se sousedy, všímání si pohybu cizích osob v domě nebo okolí. A do své domácnosti pusťte pouze známé nebo důvěryhodné osoby.
Při odchodech či odjezdech z domova mějte stále na paměti pár základních pravidel.
1/Neupozorňujte nikdy na svou nepřítomnost na sociálních sítích a nechlubte se ve svém okolí odjezdem z domova.
2/ Chraňte své cennosti a pocit osobního bezpečí. Nenechte si vloupáním pachatele narušit integritu Vašeho domova.
3/ Nastavte si kontrolu nad svým domovem se sousedy, kteří Vám na něj dohlídnou, pravidelně vybírají poštovní schránku a zalévají květiny.
4/ Zabezpečení a dohled velmi pomáhají. Ale nejdůležitější jsou opatření, která vás nic nestojí - nezapomínejte uzamknout všechny vstupy, zavírejte okna, klíče nenechávejte volně dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.
Pokud po návratu domů zjistíte, že se k Vám někdo vloupal, nikdy nevstupujte sami dovnitř. Pachatel může být ještě na místě a Vy můžete znehodnotit případné stopy. Neprodleně proto volejte linku tísňového volání 158.
Více informací k zabezpečení svých objektů jsou pro všechny zájemce dostupné v mobilní aplikaci „Zabezpečte se“ nebo na webových stránkáchhttp://www.stopvloupani.cz.

 
30.05.2022

Městské slavnosti + program

279708447 4989684144484010 5264600221013758384 n

Město Ledeč nad Sázavou vás zve v sobotu 11. června na MĚSTSKÉ SLAVNOSTI. Začátek od 14:00 na Husově náměstí. Těšit se můžete na LEDEČSKÝ AKORDEONOVÝ ORCHESTR, BOHEMIAN HIGHLANDERS, PSYCHOHLÍNU, SABRAGE, NATŘIJE, WOHNOUT, MICHAL TUČNÝ revival, ROCKTOM, VLASTNÍ VERZE a ZUŠ Ledeč nad Sázavou. Vstup zdarma. Podrobný program ikona souboruZDE.

 
27.05.2022

Informace k veřejnému osvětlení

Veřejné osvětlení v Ledči nad Sázavou vlastní a spravuje městská firma TS Ledeč nad Sázavou, s.r.o., v souladu s požadavky Města Ledeč nad Sázavou.
VO ve městě je z části nové, z části zánovní a samozřejmě jsou zde úseky, které jsou 50 až 60 let staré. Jedná se hlavně o kabelové rozvody a stožáry. Svítidla tak stará nejsou, protože v průběhu let docházelo k jejich obměně, na některých sloupech jsou i nová LED svítidla (např. část náměstí, Haškova ul. a pod.).
Z dotace ,,EFEKT 2017''  a za finanční podpory Města byla osazena LED svítidla v městských částech Zoufalka, Horní Ledeč , Heroldovo nábřeží, Na Sibiři a Na Žižkově.
Snažíme se rekonstruovat zastaralé části VO, v poslední době třeba Na Pláckách, kde došlo k výměně 14 ks stožárů, svítidel a kabelových rozvodů. V ulici Havlíčkova a Tyršově nábřeží, kde došlo k položeních nových kabelů.
Naše možnosti jsou, ale omezené finančními prostředky. Co se týče oprav veřejného osvětlení, snažíme se je provádět co nejrychleji, což se někdy daří, ale někdy také ne, hlavně na zastaralých úsecích. V současné době máme problémy na starém sídlišti, kde má VO deset sekcí a snažíme se zjistit, kde je závada. Jde to poměrně složitě, protože světla někdy svítí (několik hodin nebo i celou noc) a někdy  nesvítí. Na odstranění závady pracujeme.
Občas se také stává, že nám někdo, pro svoje pobavení, násilně otevře dvířka rozvaděčů a poškodí vnitřní zařízení a nebo (jak se před nedávnem stávalo na novém sídlišti) osvětluje fotobuňku a tím VO vypíná.
Pokud máte problémy s funkčností osvětlení, nevolejte na Město, ale kontaktujte technické služby. Ne všechny závady vidíme.
Telefon : 569 722 434, e-mail: ts.jnekola@ledecns.cz  nebo  ljasanska@tsledec.cz.
V současné době probíhá z úsporných důvodů vypínání VO v nočních hodinách v některých městských částech. Čas vypnutí : od 00:30 do 03:30, osvětlení večer zapíná o 20 min. později a ráno vypíná o 20 min. dříve.
Zatím se jedná o tyto ulice a obce : Souboř, Habrek, Obrvaň, Plácky, Barborka, Pivovarská, Zoufalka, Údolní. Připravují se další lokality.
Jaroslav Nekola
TS Ledeč nad Sázavou, s.r.o.   

 
26.05.2022

Výběrové řízení pro rok 2022 pro žadatele o zápůjčku z Fondu rozvoje bydlení

Celou informaci naleznete v ikona souborupříloze.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load