Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

26.10.2015

OZNÁMENÍ OBČANŮM - ZMĚNA DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ V ULICI MARIE MAJEROVÉ

SKMBT C224e15102614530 0001

Vážení spoluobčané, rádi bychom vás tímto informovali o změně dopravního značení v ulici Marie Majerové.  Nově je v této ulici stanoven jednosměrný provoz ve směru od ulice Na Rámech a po levé straně ve směru jízdy ulicí M. Majerové je umístěno dopravní značení B29  (zákaz stání). Podrobněji je nové dopravní řešení v této ulici zobrazeno na přiložené situaci.  

 
23.10.2015

Podklady pro jednání zastupitelstva města

Podklady pro jednání, které se koná 26. října možné stáhnout zde.

 
14.10.2015

Nebezpečný oxid uhelnatý

SKMBT C36015101416250
PROČ JE NUTNO ČISTIT PLYNOVÝ KOTEL?!Především je to z důvodu bezpečí. Vlivem zanesení výměníku a hořáku kotle, dochází ke špatnému spalování, při němž vzniká životu nebezpečný oxid uhelnatý. Tento plyn je bez zápachu a silně jedovatý. I malá koncentrace oxidu uhelnatého zablokuje schopnost krve vázat a přenášet kyslík, vzniká tak bolest hlavy, nevolnost a často i smrt. Zbytečně.V České republice zemře na otravu oxidem uhelnatým od plynových spotřebičů, tedy běžného kotle na plyn nebo průtokového ohřívače vody (karmy), až 300 osob ročně. Pouze nařízením vlády stanovená povinná kontrola spalinové cesty – komínu, není schopna zajistit bezpečnost provozu spotřebiče. V převážné většině je otrava oxidem uhelnatým způsobena tím, že spotřebič není čištěný. Jedinou smysluplnou prevencí otravy oxidem uhelnatým od uvedených plynových spotřebičů je pravidelný servis podle návodu výrobce servisním technikem s důrazem na vyčištění kotle a ověření průchodnosti spalinové cesty (dostatečný tah komínu). Dalším důvodem čištění je nemalá úspora plynu. Zanesený výměník kotle má malou účinnost a náklady na vytápění a ohřev teplé vody rapidně rostou. Rovněž u nevyčištěného kotle se zvyšuje náchylnost k poruchám. 
 
14.10.2015

Kotlíkové dotace pro domácnosti v Kraji Vysočina

Kotlíky

Informační schůzka pro žadatele - viz přiložený informační leták.

 
24.09.2015

Informace pro občany - Výluky

Vyluka

V termínu 1. - 30. října 2015 vždy od 6:50 hod. do 17:00 hod proběhne v úseku Vlastějovice - Ledeč nad Sázavou na trati 212 - Čerčany - Světlá nad Sázavou (a zpět) výluka. Celé viz přiložený obrázek

 
23.09.2015

V Ledči se střetnou basketbalisté v česko-slovenském souboji

plakat

Basketbalový klub BK JIP Pardubice přiveze do Ledče nad Sázavou vrcholový mužský basketbal. V rámci propagace tohoto sportu ve městech, kde se nehraje nejvyšší soutěž Kooperativa NBL, si pardubický tým pozval svého soupeře Inter Bratislava právě do ledečské sportovní haly. Utkání se odehraje pod patronací europoslance Tomáše Zdechovského, radního kraje Vysočina Petra Krčála a starosty města Ledče nad Sázavou Zdeňka Tůmy.

 
18.09.2015

Podklady pro jednání zastupitelstva

Podklady pro jednání, které se koná dne 21. září 2015 naleznete zde.

 
17.09.2015

Poslední etapa úprav komunikace Nádražní

IMGP0892

V minulém týdnu jsme se dočkali znovuotevření komunikace Nádražní po rekonstrukci.  S úpravou této části komunikace se počítalo již před mnoha lety, kdy město Ledeč nad Sázavou společně s tehdejším jednatelem společnosti Atos, s.r.o. panem Duškem dohadovali vykoupení pozemku pro rozšíření komunikace. Zároveň při podpisu smlouvy slíbil, že v případě realizace se bude společně podílet na výstavbě opěrné zdi směrem ke dvoru stavebnin. Jak slíbil, tak i jeho nástupci slib dodrželi a společnost Atos s.r.o, nejen, že opěrnou zeď postavila, ale podílela se poloviční částkou ve výši 240.000,- Kč. Výstavbě opěrné zdi však muselo předcházet přeložení vedení NN včetně sloupu elektrického vedení, které muselo zaplatit město vlastníku, tj. ČEZ a.s.. Tato investice si vyžádala částku ve výši 95.000,- Kč. Vlastní úpravu, respektive rekonstrukci pak prováděla naše společnost TS Ledeč nad Sázavou s.r.o.. Celková částka celé této rekonstrukce včetně geometrické zaměření, projektové dokumentace, přeložky elektrického vedení, opěrné zdi a nakonec opravy koruny komunikace, včetně odvodnění, se nakonec vyšplhala na částku 2.185.000,- Kč včetně DPH. Věříme, že se podařilo provést rekonstrukci další komunikace dobře a že tak bylo přispěno ke zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu. – OdMI-

 
16.09.2015

KOTLÍKOVÉ DOTACE PRO DOMÁCNOSTI V KRAJI VYSOČINA

V rámci Operačního programu životní prostředí jsou vyčleněny prostředky na výměnu kotlů na tuhá paliva pro domácnosti. Tyto prostředky budou jednotlivým domácnostem poskytovány prostřednictvím Kraje Vysočina. 

 
09.09.2015

Oznámení

img obrazky cz

V sobotu dne 12. 9. 2015 bude pošta výjimečně otevřena v době od 7:45 do 9:45. Děkujeme za pochopení.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load