Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

02.12.2011

Na Pláckách po novém chodníku

Chodnik

Podél „řadovek“ Na Pláckách, mezi ulicí Zahrádecká a novou ulicí sousedící se staveništěm, vznikl další nový chodník. Byl vybudován na náklady soukromé osoby. Aby byl chodník úplný, město upravilo komunikaci podél tohoto nového chodníku. Děkujeme za hezký vánoční dárek pro obyvatele města.

 
30.11.2011

Oznámení starosty města

Dne 25. listopadu 2011 jsem podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání tr. činů „Zneužívání pravomoci veřejného činitele“ - § 158 odst. 2, „Poškozování cizích práv“ - § 209 odst. 1 a „Podvodu“ - § 250 odst. 3 písm. b) zákona č. 140/1961 Sb., trestního zákona. Toto trestní oznámení jsem podal poté, co jsem se blíže zabýval problematikou prodeje pozemků našeho města v průmyslové zóně.

 
24.11.2011

Doktor Václav Větvička potěšil své příznivce

IMG 0160

A že jich nebylo málo! V obřadní místnosti městského úřadu se jich ve středeční podvečer 23. listopadu sešlo na osmdesát. Bylo to při příležitosti představení knihy Václava Větvičky a fotografa Jana Rendeka – SÁZAVA, ŘEKA PROTKANÁ ŽELEZNICÍ.

 
24.11.2011

Ledečský hrad se prezentuje

hrad

Od poloviny listopadu letošního roku společnost Hrad Ledeč nad Sázavou, s.r.o. spustila nové webové stránky o Ledečském hradě. Na těchto stránkách se prolíná historie, současnost, okolní hradiště a spoustu zajímavých odkazů ze života této kulturní památky a dominanty města. Doporučujeme návštěvu těchto stránek, vždyť dlouhé zimní večery k tomu i přímo vybízejí. Odkaz najdete na úvodní webové stránce města v pravém sloupci nebo přímo na adrese http://hrad.ledecns.cz/

 
22.11.2011

Ledečské židovské tóry jsou v Americe

P1010013

Ve čtvrtek 17. listopadu 2011 jsme dostali e-mail rabína Stephena Weisse , ze synagogy B´nai Jeshurun Congregation z Pepper Pike v Ohiu. Rabín nás informoval, že v jejich synagoze mají svitky tóry, které pochází z našeho města. Rabín se v dopise zajímal o historii synagogy a židovského hřbitova, a projevil přání obě památky navštívit. Rabínovi jsem v několika větách odpověděl s tím, že rozsáhlejší a detailnější informace mu zašlu co nejdříve. Zároveň jsme rabínovi poslali pár fotografií jak synagogy, tak hřbitova. Rabína jsem zároveň upozornil na zajímavost, že matka slavného hudebního skladatele, Gustava Mahlera, Marie Hermannová, byla ledečskou rodačkou. Mgr. Petr Vaněk

 
15.11.2011

Odstranění naplavenin v ústí Olešenského potoka

IMG 9842

V pondělí 14.11.2011 začaly přípravné práce na odtěžení naplavenin v ústí Olešenského potoka. Správcem toku jsou Lesy České republiky, s.p., které také celou akci finančně zajišťují. Bylo završeno dvouleté období, kdy byla vyslyšena žádost města Ledeč nad Sázavou a dochází ke zkapacitnění části řeky Sázavy a výše uvedeného potoka, což nepochybně pomůže při odtoku povodňových vod v období jarního tání. Proč došlo k realizaci odstranění naplavenin až po dvou letech? V prvé řadě to byl nedostatek finančních prostředků, v dalším pak zpracování projektu včetně vyjádření všech dotčených orgánů státní správy a v neposlední řadě výběr dodavatele prací. (Ing.Břetislav Dvořák, vedoucí odboru VŽP)

 
15.11.2011

S koncem listopadu končí

pracovníci VPP

Celých osm měsíců letošního roku zvelebovala naše město skupina pracovníků, kteří tu vykonávali veřejně prospěšné práce. V horku i v zimě pracovali v různých částech města a nebyla to vždy jen pravidelná údržba, ale bohužel také velmi často likvidace následků vandalského počínání.

 
15.11.2011

Výtvarná soutěž

soutez

Městská knihovna Ledeč nad Sázavou vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma Můj nejhezčí vánoční dárek. Své výkresy odevzdávejte do 9.12.2011. Nejhezčí práce budou oceněny. Těšíme se na Vás!

 
14.11.2011

Pozvání ledečské radnice přijal ministr kultury ČR

ministr  17

Na pozvání vedení Města Ledče nad Sázavou se v „magický den“ (11. 11. 2011 – těsně po 11. hodině) dostavil ministr kultury ČR, pan MUDr. JIŘÍ BESSER. Ovlivnila čísla s jedničkami v datu jednání na radnici ve prospěch města?

 
14.11.2011

Bazén by byl lepší

parkoviště

Tak takhle jistě uvažuje většina našich spoluobčanů, když na místě, kde by měl stát krytý bazén, vidí nově upravené parkoviště. Ale nic naplat, zatím se nepodařilo získat potřebné dotace, které by tak finančně náročnou stavbu pokryly. Tak tedy zatím alespoň prostorné parkoviště, které bude jistě hojně využíváno, než „zdivočelá“ část této části města. Úpravu provedly místní technické služby.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load