Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

18.03.2020

COVID LINKA KRAJE VYSOČINA

S ohledem na potřeby obyvatelstva spouští Kraj Vysočina 17. 3. 2020 v 18:00 hodin vlastní informační linku. COVID linka Kraje Vysočina bude dostupná ve všední dny v čase od 8 do 22 hodin. Na telefonním čísle 564 602 602 sice nebudou zdravotníci, ale tým operátorů pomůže veřejnosti zorientovat se v aktuální situaci, poradí nebo nasměruje.
 
18.03.2020

Právní poradenství pro občany, podnikatele a samosprávy

K dispozici je BEZPLATNÁ ONLINE PORADNA pro občany, podnikatele a samosprávy k právním otázkám vyvolaným karanténou a omezeními podnikání a cestování. ZDE: https://koronavirus.frankbold.org/ Poradna bude postupně naplňována i na základě dalších podnětů a dotazů. 

 
17.03.2020

Informace pro občany

Rady a doporučení Státního zdravotního ústavu pro chování v domácí karanténěhttp://www.szu.cz/tema/prevence/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu. Je možné využívat i další informační zdroje, např.:https://www.mojeambulance.cz/covid-19/pravidla-karanteny/ https://www.zdravezpravy.cz/2020/03/12/jake-to-je-v-domaci-karantene-vice-na-zdravezpravy-cz/

 
17.03.2020

Upozornění

Vážení spoluobčané,vzhledem k šíření koronaviru, vyzýváme seniory, aby zůstávali doma. Nákupy vám budou zajištěny prostřednictvím pečovatelské služby. V případě potřeby volejte v dopoledních hodinách na číslo 730 570 045 

 
16.03.2020

UPOZORNĚNÍ OBČANŮM

obr

V návaznosti na usnesení vlády č. 87 bude 
MĚSTSKÝ ÚŘAD LEDEČ N/SÁZ. UZAVŘEN!
Výjimku tvoří úřední dny
pondělí a středa v době 9-11 hod. a 15-16 hod.
ikona souboruCelá informace ZDE.

 
16.03.2020

Uzavření Mateřské školy

Pozor

V souladu s usnesením vlády ČR č. 194, kterým byl vyhlášen nouzový stav a v souladu s dalšími usneseními vlády ČR, kterými byla přijata krizová opatření, bude Mateřská škola Ledeč nad Sázavou do 29. 3. 2020 uzavřena, pokud nebude rozhodnuto jinak.

 
16.03.2020

Upozornění - úřední hodiny FÚ

Z důvodu nařízení vlády jsou úřední hodiny Finančního úřadu v Ledči nad Sázavou určeny takto: Po a St. 8:00-11:00. Děkujeme za pochopení.

 
15.03.2020

UZAVŘENO turistické informační centrum

TIC

Zůstáváme ve spojení na telefonu 731 612 459 nebo na emailu: ic@ledecns.cz. Příspěvky do ledečského zpravodaje posílejte na email: otakar.kubat@seznam.cz nebo volejte 603 177 233.
Na základě USNESENÍ VLÁDY ČR ze dne 13. března 2020 č. 208 o přijetí krizového opatření VLÁDA ZAKAZUJE s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb - turistická informační centra. ikona souboruUSNESENÍ ČR80

 
13.03.2020

UPOZORNĚNÍ K DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍM

Vážení občané,
omlouváme se Vám za komplikace. Vláda zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce.
Zatím bohužel nevíme na jak dlouho. Do odvolání tedy rušíme naše představení  ŠKOLA KOUZEL PAVLA KOŽÍŠKA ÚSMĚVY JAROMÍRA HANZLÍKA. Jednáme o náhradních termínech. Vstupenky i nadále zůstávají v platnosti. Hned jak to bude možné, přesnější informace o konání divadelních představení či nové termíny Vám sdělíme na webové stránce Města Ledeč nad Sázavou a na našich nástěnkách. Děkujeme vám za trpělivost.Turistické informační centrum

 
13.03.2020

Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí

S ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k mylné interpretaci o nařízení karantény informujeme občany o jejich povinnostech související s návratem ze zahraničí. POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrací ze všech 18 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, USA, Japonsko z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko, Řecko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/).
Ti, kteří se vrátili z kterékoli ze jmenovaných zemí, musí zůstat automaticky ve dvoutýdenní karanténě. Po návratu domů tyto osoby musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku. Během karantény je žádoucí zajistit si prostřednictvím známých nebo jinak z domova nákup a doručení potravin. V žádném případě po návratu a to ani po cestě od hranic nenavštěvujte žádné veřejné prostory s pravděpodobnou kumulací osob, ideálně už po cestě se chraňte alespoň improvizovanou rouškou!
Podle hejtmana Kraje Vysočina jde o mimořádné opatření, které bude účinné pouze tehdy, pokud bude dodržováno všemi, kteří se vrací z vyjmenovaných oblastí. Apelujeme na všechny spoluobčany vracející se z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně. Jedině tak máme šanci šíření závažné infekce bránit.
 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load