Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

10.01.2014

STŘÍDAJÍ SE PÁTKY, SVÁTKY – KOLO ROKU JE TU ZPÁTKY

leden 14

STŘÍDAJÍ SE PÁTKY, SVÁTKY – KOLO ROKU JE TU ZPÁTKY. To je motto z obálky LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE – leden 2014. Jistě potvrdíte, že motto je to pravdivé. Ještě máme hlavu (a mnohde také ještě ledničku) plnou vánočních svátků a hnedle je tu polovina ledna a my vám přinášíme první číslo XXII. ročníku DEČSKÉHO ZPRAVODAJE. Samozřejmě, že se na jeho stránkách musí objevit torza loňských Vánoc (jak jednoduše se napíše loňských). Statistika obyvatel je jednoznačná – zase je nás méně! Jen si povšimněte grafu na str. 4 a přečtěte, kolik lidí loni zemřelo a kolik se naopak narodilo. Varující statistice se budeme věnovat i v únoru. Policie tentokrát nepředstavuje žádné darebácké počiny, ale také hodnotí uplynulý rok. Víte, kolik tu bylo přečinů? Dozvíte se na straně 5, ve zprávě pana npor. Krecla. Prostřední dvojstrana je vlastně celá o místním hradu. Navštívilo ho hodně turistů, kochali se pohledem z věže a mohli se radovat z úprav, které tu proběhly. Za poslední roky jsou to změny vskutku revoluční, více ve zprávách paní Z. Bížové a pana L. Šímy (k tomu patří i certifikát na str. 9). Celý loňský rok jste mohli číst zprávy od „motoru“ divadla Mimochodem – Josefa Nádvorníka, teď si fešáka můžete konečně i prohlédnout na fotografii. Máme tu mistry v deskových hrách i v šipkách, ale zasoutěžit si můžete i vy – jen si přečtěte pravidla od Zručských. Nabídku, jak účelně trávit volný čas nabízí místní Středisko volného času, a to hned na celé půlstraně. Hlavně bilancování – to je LEDNOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ. Nenechte se zmást „jarním“ počasím, to se jen tak nepřirozeně tváří leden, ředkvičky opravdu ještě nevysívejte. Zubaté sluníčko jde stejně brzo odpoledne chrupat a vy si můžete v klidu rozsvítit lampu a prolistovat první LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ roku 2014.  ok 

 
10.01.2014

Zápis dětí do 1. tříd ZŠ pro školní rok 2014 - 2015

ledec

Zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2014-2015 ZŠ Ledeč nad Sázavou se uskuteční 24.1. a 25.1.2014 v budově školy v Komenského ulici, /24.1. v době od 14 do 17 hodin, 25.1. v době od 8 do 11 hodin/.
Zápis do 1. tříd se týká  oborů vzdělávání – Základní škola, Pomocná škola, Základní škola speciální.
Do Základní školy Ledeč nad Sázavou se zapisují děti z Ledče nad Sázavou a z těchto obcí: Vrbka, Habrek, Obrvaň, Souboř, Hamry, Ostrov, Hradec, Horní Hradec, Kozlov, Olešná, Leština, Sychrov, Sačany, Kříže, Bělá, Jedlá, Dobrá Voda, Chřenovice, Trpišovice, Koňkovice, Rejčkov a přilehlé osady, Kouty, Bojiště, Veliká, Vilémovice, Pavlov, Bohumilice, Sechov, Přemilovsko, Číhošť, Kynice, Hroznětín, Tunochody, Hlohov, Prosíčka, Nezdín a Kamenná Lhota.

Do 1.ročníku Základní školy v Ledči nad Sázavou, okres Havlíčkův Brod může být přijat i žák z jiných než výše uvedených obcí.
 K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, k zápisu je třeba rodný list dítěte a občanský průkaz zákonných zástupců dítěte.
 Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.
 Součástí školy je školní družina, provoz je ráno od 6.15 hodin a odpoledne do 16.30 hodin. V činnosti ŠD je široká nabídka kroužků.
 
Všichni pedagogičtí pracovníci naší školy se už moc těší na nové žáky.

 Mgr. Petra Vágnerová, ředitelka ZŠ

 
08.01.2014

Anketa

Dne 8.1. byla spuštěna anketa na téma "Domníváte se, že je v lidských možnostech, aby hejtman kraje, kromě funkce hejtmana, zároveň vykonával funkci poslance Poslanecké sněmovny?" Hlasovat můžete zde.

 
06.01.2014

ZAHRÁDECKÝ KOSTEL V TELEVIZI

P1010016

Na televizi TV Noe budou 11.1. 2014 ve 20:50 vysílat dokument o kostele sv. Víta v Zahrádce. Opakování tohoto dílu je 13. 1. v 7:25 a 14. 1. v 19:20. Internetové živé vysílání je na adrese: http://www.tvnoe.cz/detail-poradu/zachranme-kostely-2-dil-kostel-svateho-vita-v-zahradce.html. Z pozemních vysílačů je pokrytí TV NOE jen částečné. Tato televize bývá také v základních nabídkách kabelových televizí. Vysílá také přes satelit Astra 3A (stejný jako pro ČT, Novu, primu). ok

 
20.12.2013

PF 2014

pf oba el

 
06.12.2013

A JEŠTĚ JEDEN DÁREK

LZ 12

K čemu, přeci ke včerejší mikulášské nadílce. Tentokrát to není s pekelným lomozem, ale vlídným čtením posledního LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE roku 13. Jako potvrzení tu hned na úvod najdete přání pana starosty Vaňka k Vánocům, prostory na hradě se pomalu mění – přečtěte si, že k lepšímu. Po barevném kaleidoskopu uvádějí policisté na pravou míru ledečskou aféru „se škrtičem“. Vánoční čas má blízko k charitě a právě o tom píše paní Zelenková. Byli jste od minulého čísla napjatí, co to v Bělé mají společného s monarchií? Rozluštění na str. 6. Zpěváčci soutěžili o Cenu starosty, školáci zušlechťovali údolí Olešenského potoka. Karatisté úspěšně bojovali na tatami, šipkaři své místo mezi ledečskými sportovci teprve hledají. Ještě se dozvíte kdo je poctivý nálezce a kdo takového nálezce hledá (to by byl parádní dárek) a samozřejmě - kam pro vánočního kapra. Užívejte svátečního času a když k pohodě přispěje i prosincový LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ, tak nás to potěší. Mikulášem jsme začali, oblíbeným světcem skončíme a zkusíme to pranostikou: Na svatého Mikuláše, tuť je zima celá naše. To teda TUŤ! ok

 
04.12.2013

Upozornění pro občany

2

Upozornění pro občany: na Městském úřadě dne 31. 12. 2013 bude zavřeno, v knihovně a Informačním centru bude od 23. 12. 2013 do 31. 12. 2013 zavřeno.

 
02.12.2013

Adventní večer

OK16 IMG 9694Fa

Tohle Ježíšek nemůže nechat bez povšimnutí. S padajícím soumrakem první prosincové neděle se začalo nezvykle zaplňovat ledečské náměstí, zejména dětmi. Zatímco tenhle nedělní čas bývá většinou určen posledním neoblíbeným školním úkolům a drhnutí krku, tentokrát to bylo jinak. Všichni se chystali slavnostně přivítat adventní čas. Náměstí se zcela zaplnilo, když po mostě dorazila trojkombinace – policie, průvod s lampiony a muzikanti. Čekání na slavnostní rozsvícení vánočního stromu (mj. velmi pěkného) si přítomní krátili nákupy drobných dárků ve stáncích, větší investicí byla koupě knihy Evy Novákové – Plevové a v neposlední řadě se dalo hezky čekat popíjením horkého vína. Před šestou večer přítomné přivítali pan starosta Mgr. Vaněk a pan farář dr. Bárta a s přáním pokojných a prosvětlených Vánoc dali pokyn k rozsvícení stromu – a tak se za potlesku a pochvalných výkřiků i stalo. Pravé vyvrcholení však přišlo vzápětí. Děti vypustily k temnému nebi stovky balónků se svými přáními k nebeským mocnostem. Byl to opravdu milý a působivý závěr celého slavnostního večera.  Věřím, že to dojalo i Ježíška a že ještě teď po obloze sbírá třepotavá a prokřehlá přání, aby je za tři týdny naplnil. Poděkování za zdařilou akci patří především pracovníkům Střediska volného času v Ledči n. S. a také všem těm bezejmenným, kteří přispěli k radostným chvílím. Hezký advent. ok, foto J. Sladkovský, ok 

 
27.11.2013

Výzva uživatelům hrobových míst

Město Ledeč nad Sázavou – provozovatel a správce pohřebiště oznamuje, že od měsíce listopadu 2013 začne vyzývat dosavadní uživatele hrobových míst, k nimž není uzavřena smlouva o nájmu hrobového místa, k uzavření příslušné písemné nájemní smlouvy. Tyto výzvy k uzavření nájemní smlouvy budou vyvěšeny na obvyklém veřejně přístupném místě na veřejném pohřebišti, na úřední desce Města Ledeč nad Sázavou a také na webových stránkách Města Ledeč nad Sázavou ve zprávě: Výzva uživatelům hrobových míst – upozornění na neexistenci nájmu hrobového místa a výzva k uzavření nájemní smlouvy. Provozovatel pohřebiště upozorňuje dosavadní uživatele předmětných hrobových míst, že pokud nebude smlouva o nájmu hrobového místa uzavřena do 1 (jednoho) roku od níže uvedeného dne zveřejnění tohoto oznámení na veřejném pohřebišti, jejich dosavadní užívací právo k hrobovému místu marným uplynutím této doby zanikne.

 
27.11.2013

UŽ JE TO TADY

IMG 5869

Na ledečské náměstí doputoval vánoční strom a Ledečákům tak připomíná, že Vánoce 2013 už jsou opravdu za dveřmi. Strom je to moc pěkný – stříbrný smrk, vysoký 12 metrů (a to ještě před usazením přišel téměř o metr). Narychlo jsme spočítali, že je to vlastně ještě mladík, nějakých pětadvacet let. Také do centra města nemusel cestovat příliš daleko, vlastně jen pár stovek metrů z ulice Pod Skalkou. Jen pár kosmetických zásahů pracovníků technických služeb, něco světýlek a symbol Vánoc je připraven ke slavnosti, která otevře letošní advent. Tak nezapomeňte přijít v neděli odpoledne (1. 12.) pozdravit a podpořit jedinečný čas radostného očekávání příchodu svátků vánočních. Nechť nás letošní ledečský vánoční strom provede těmito krásnými svátky v klidu a přátelské sváteční atmosféře. ok 

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load