Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

01.04.2020

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ VEŘEJNOST

Od 1.4.2020 dochází k dalším změnám jízdních řádů v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu u některých spojů, ikona souboruinformace ZDE. 
ikona souboruJízdní řády ZDE.

 
01.04.2020

UPOZORNĚNÍ OBČANŮM

obr

Na základě ikona souboruMimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode dne 1. dubna 2020 od 6:00 hod. do dne 11. dubna 2020 do 6:00 hod. bude MĚSTSKÝ ÚŘAD LEDEČ N/SÁZ. UZAVŘEN!
Výjimku tvoří úřední dny pondělí a středa v době 9-11 hod. a 15-16 hod.

 
01.04.2020

WC UZAVŘENO

WC CEDULKA

Oznamujeme občanům, že veřejné toalety jsou uzavřeny od čtvrtka 26. března 2020 do 12. dubna 2020. Děkujeme za pochopení.

 
27.03.2020

Informace potravinové banky Ledeč n. S.

PB

Potravinová banka Vysočina (Ledeč nad Sázavou)  bude v sobotu 28.3.2020 od 8:00 hod. do 10:00 hod. rozdávat zdarma seniorům, rodičům na rodičovské a všem sociálně slabým tento sortiment od našich dárců: Tuňáková pomazánka (spotřeba do 30.3.2020), Makrelová pomazánka (spotřeba do 30.3.2020), Čerstvý sýr přírodní President (spotřeba do 13.04.2020) a sušenky Belvita (spotřeba do 31.3.2020). Auto Potravinové banky Vysočina bude přistaveno na nábřeží vedle Billy. Prosíme o dodržování rozestupů ve frontě, aby se zabránilo potencionálnímu šíření koronaviru. Potraviny se budou vydávat do rozdání zásob. 
Děkujeme  za pochopení.
Potravinová banka Vysočina,  Barborka 1191, Ledeč nad Sázavou

 
26.03.2020

OZNÁMENÍ - UZAVŘENÍ MŠ

Z rozhodnutí zřizovatele se prodlužuje do odvolání uzavření mateřských škol.
Jarmila Dvořáková, ředitelka MŠ

 
24.03.2020

Upozornění České pošty Ledeč nad Sázavou

unnamed

Vzhledem k aktuální situaci vycházející z nouzového stavu, Česká pošta Ledeč nad Sázavou do odvolání mění otevírací dobu : 
po - pá : 8 - 11 hod., 13 - 16 hod., 
sobota zavřeno.

 

 
23.03.2020

Nabídka pro seniory

obrázek databanka upgrade

Ve spolupráci s Pečovatelskou službou v Ledči n. S. nabízíme BEZPLATNOU sociální a psychickou podporu seniorům, kteří se díky šíření nákazy koronaviru ocitli v sociální izolaci. Chybí Vám někdo, s kým si můžete popovídat? Je Vám smutno a potřebujete rozveselit? Docházejí Vám roušky? Rádi Vám pomůžeme. Zavolejte na číslo 720 393 950 od PONDĚLÍ do PÁTKU v čase od 9.00 do 11.00 hodin a od 14.00 do 16.00 hodin. STAČÍ NÁS PROZVONIT, MY VÁM ZAVOLÁME ZPĚT. Zároveň prosíme o strpení, pokud se z důvodu vytíženosti neozveme hned, zavoláme co nejdříve to bude možné. Na telefonu se Vám náš hovor zobrazí jako skryté číslo, nelekejte se, je to z důvodu ochrany osobních údajů. ZA HOVOR NIC NEPLATÍTE, ani Vám nebudeme nabízet žádný prodej. Martina Ouřadová - Bude líp

 
23.03.2020

Naléhavé sdělení: Odložte cestu za bledulemi

bledule
Vyzýváme všechny občany s ohledem na stávající epidemiologickou situaci a nařízení o omezení pohybu osob na celém území České republiky, aby odložili resp. zrušili veškeré i naplánované návštěvy zvláště chráněných území v Kraji Vysočina, kde je v tomto období nebývalá koncentrace lidí. Především se jedná o lokality bledulišť. Jejich návštěvu v současné době důrazně nedoporučujeme. Kumulací návštěvníků se lokality stávají potenciálním zdravotním nebezpečím, neboť se na jednom místě sdružují více než desítky lidí. Ještě jednou upozorňujeme, že je tak porušováno nařízení centrálních orgánů.
S ohledem na stupňující se mimořádně velké riziko přenosu virového onemocnění i na takto vyhledávaných místech žádáme veřejnost, aby se těchto návštěv zdržela.
Děkujeme!
 
23.03.2020

Drážní i autobusová doprava zareaguje na výrazný úbytek cestujících omezením nebo odřeknutím vybraných spojů

V souvislosti s aktuální pandemickou situací v České republice a v návaznosti na přijatá protiepidemická opatření centrálních orgánů došlo k razantnímu úbytku cestujících ve veřejné dopravě. Klesající počet přepravených osob i snížení počtu řidičů autobusů bude mít za následek dočasné zrušení nebo výrazné omezení některých vlakových spojů a autobusových linek. Změna jízdních řádů se bude týkat zejména přepravy pod objednávkou státu, ale i Kraje Vysočina v režimu Veřejné dopravy Vysočiny a také komerčních spojů. „Omezení na železnici připravujeme ve spolupráci s dopravcem, případně se zástupci sousedních krajů a dojde k nim pravděpodobně už v průběhu příštího týdne, víkendový provoz na vybraných autobusových linkách dopravce Arriva bude spuštěn od 21. 3. 2020,“ informoval Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.
Železniční doprava:
České dráhy od 20. března omezí provoz prvních vybraných dálkových linek objednávaných Ministerstvem dopravy ČR. Následně dojde k redukci linky R9 Praha – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno. Přesný termín ze strany ministerstva dopravy nebyl zatím stanoven, vše je závislé na provozních možnostech dopravce České dráhy, a. s. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy bude mít logicky za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů, na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme. Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy,“ doplňuje Pavel Bartoš. Současně došlo také k odřeknutí turistických/sezonních linek z 10. 4 na posunutý termín od 30. 5.
Autobusová doprava:
Z provozních důvodů bude dopravce Arriva zajišťující přepravu osob v severní části kraje na vybraných spojích jezdit ve víkendovém režimu už od soboty 21. března. Očekává se, že další omezení u ostatních dopravců mohou ještě následovat v průběhu nadcházejících týdnů.
Vybrané spoje:
600210 Chotěboř – Golčův Jeníkov – Čáslav
600120 Chotěboř – Havlíčkův Brod – Ledeč nad Sázavou – Praha
600660 Ledeč nad Sázavou – Havlíčkův Brod – Chotěboř – Pardubice – Hradec Králové
Aktuality a veškeré změny ve Veřejné dopravě Vysočiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/verejnadopravavysociny.asp
 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load