Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

06.09.2021

Nové dětské hřiště na Pláckách

piktogram pf hriste

Od konce srpna mohou děti užívat nové dětské hřiště v lokalitě Plácky, v ulici Jaroslava Foglara. Na děti zde čekají nové herní prvky – houpací hnízdo, vahadlová houpačka, dvě zvířátka na pružině, tabule a hrazda.

 
02.09.2021

DEVÁTÝ ZPRAVODAJ ROKU 2021 (pátek 3.9.)

ANONCE ZPRAVODAJ BŘEZEN 2021

Tak už nám běží třetí čtvrtina jedenadvacátého roku 21. století. Z té změti čísel je nejdůležitější to, že na nás padá podzim, který už není tak romanticky laděný, abychom přemýšleli o tom, že budeme péct brambory v ohníčku z bramborové natě, ale čas babího léta bývá krásný. Možná, že se vám naskytne i příležitost, uvidět sklizeň brambor tenčících se polí s touto plodinou na Vysočině a jestli budete dokonce brambory sbírat – nezapomeňte se zásobit nějakým tím mazáním na bolavá záda. Už dost brambor, snad jen to, že prý budou dražší – ale co dražší nebude? Nosným tématem devátého měsíce už je po staletí začátek nového školního roku, nejinak tomu bylo i letos. Tak si snad jen přejme, aby to byl rok klidný, bez dramatických opatření, která už i tak do dějin vstoupí pod označením „generace covidiálů“. Úsilím šikovných kantorů i jejich svěřenců snad brzy zahladíme i tuhle jizvu a slovní obrat se ztratí v chodu dějin. Informace o začátku tohoto školního roku přinese nejčerstvější informace i náš ZÁŘIJOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ, který je na cestě k vám už od pátku 3. září. ikona souboruVíce zde:

 
30.08.2021

VZP ČR znovu otevírá kontaktní klientské pracoviště

VZP logo

8. září 2021 VZP ČR znovu otevírá kontaktní klientské pracoviště v Ledči nad Sázavou, Husovo náměstí 16. 
Pracoviště VZP ČR můžete navštívit každou středu od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 16:00 hodin.
V rámci kontaktního pracoviště jsou poskytovány veškeré služby a informační servis VZP ČR z oblasti veřejného zdravotního pojištění vyjma pokladní služby. 

 
24.08.2021

Informace pro veřejnost

logo tic

Ve středu 25. srpna 2021 bude TIC Ledeč n. S. otevřeno od 8:00-13:00 hod. Děkujeme za pochopení. 

 
16.08.2021

Oznámení občanům - uzavírka komunikace ul. Pod Stínadly

Pod Stínadly final
V úseku ulice Pod Stínadly, od křižovatky s ulicí Ke Stínadlům po křižovatku s ulicí Komenského, dojde k rekonstrukci povrchu vozovky asfaltovým nástřikem a celý úsek dlouhý 148 metrů je nutné na dva dny zcela uzavřít pro vjezd všech vozidel a to v termínu od pondělí 23. 8. do úterý 24. 8. 2021.
V souvislosti s výše uvedeným asfaltovým nástřikem, je potřeba v předstihu provést úklid komunikace a z tohoto důvodu nebude možné v pátek 20. 8. 2021 v této ulici parkovat.
Kontakt na zhotovitele: p. Tušer, tel.: 774 732 266
Kontakt Město Ledeč nad Sázavou: p. Vacátko, tel.: 604 516 138

 
13.08.2021

Poptávka „Vánoční strom“

vanocni stromek

Vážení spoluobčané, léto je sice ještě v plném proudu a vánoční svátky v nedohlednu, ale v souvislosti se včasným zajištěním vánoční výzdoby vás prosíme o případnou nabídku vánočního stromu, který bude o svátcích zdobit ledečské náměstí. Poražení a odvoz zajistí město, po Vánocích si dárce může vzít strom ke zpracování dřeva zpět.Požadované parametry jsou: pravidelný habitus, výška cca 10-12 m. Případné nabídky přijímá oddělení majetku a investic MÚ Ledeč nad Sázavou.
Kontaktní osoby:
Mgr. Jana Hospodková, tel.: 569 729 522, 730 803 435, email: jana.hospodkova@ledecns.cz
Jana Merunková, tel.: 569 729 52, 730 803 434, email: jana.merunkova@ledecns.cz  

 
12.08.2021

INFORMACE PRO VEŘEJNOST

logo tic

V pondělí 16. srpna 2021 bude Turistické informační centrum otevřeno od 8:00-14:00 hod. Děkujeme za pochopení.

 
10.08.2021

OSMÝ ZPRAVODAJ ROKU 2021 V PRODEJI V PÁTEK 13. SRPNA

ANONCE ZPRAVODAJ BŘEZEN 2021

Je čas poutí, festivalů, zahradního grilování a dalších radovánek. Jenže ten pověstný čas nám to všechno krátí, stejně jako délku dne, a v druhé polovině srpna už je to přeci jen víc znát. Stále ještě je tu dost času na letní regeneraci na sluníčku a všude nás v přírodě obklopuje bohatá zeleň a ještě bohatší barvy květů a vůní všeho druhu. Okurky už máte jistě zavařené, ale i v našich zahradách dozrávají rajčata, jejich chuť je s tím průmyslovým produktem nesrovnatelná. Využít se dají i občasné deštivé dny, které vás možná vytáhnou do zbytků okolních lesů na houby, přes ten lesní „masakr“ jdou zprávy, že houby jsou tu stále k nalezení, jen se s nimi musíme podělit se všemi těmi červíky, kteří jsou, jako obvykle, rychlejší než my. Pokud vás liják opravdu zavře doma, je tu také dobré řešení – SRPNOVÝ LEDEČSKÝ ZPRAVODAJ. Vinou času dovolených (tiskárna) má sice mírné zpoždění, ale ještě do poloviny měsíce je k mání. Celá třetina léta je před námi, tak ji hezky užívejte při odpočinku, na cestách i s naším zpravodajem, který je k dostání už v pátek 13. srpna 2021. ikona souboruVíce zde:

 
03.08.2021

Informace pro veřejnost

V sobotu 31.7. cca v 17h se  na Dolní Pasece u Ledče and Sázavou ztratil tibetský španěl Tobík. Je mu 13 let, je nemocný a nahluchlý.Na krku má dva obojky – antiparazitní a modrý se dvěma známkami (registrační – Buštěhrad + červené srdíčko – očkování proti vzteklině). Je načipovaný. Je mírný, jde téměř ke každému. Je možné, že se vydal po silnici mezi Humpolcem a Ledčí.  Kontakt 723 661 533 nebo na e-mailu 1.zuzana.fialkova@gmail.com. 

 
02.08.2021

Částečná uzavírka silnice u penzionu Vila Markéta

V termínu od 9. 8. 2021 do 5. 9. 2021 dojde k částečné uzavírce silnice č. II/150 u penzionu Vila Markéta a to z důvodu úpravy odvodňovacího žlabu podél této silnice a terénních úprav. Uzavřen bude pravý jízdní pruh ve směru Ledeč n. S. – Světlá n. S. v délce 130 m. Doprava bude vedena jedním jízdním pruhem, provoz bude řízen mobilními semafory osazenými na obou stranách úseků stavby.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load