Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

28.02.2023

Pozor na platby předem! Nakupovat a prodávat zboží na internetu je třeba s větší obezřetností

PCR

Počet lidí, kteří nakupují a prodávají na internetových portálech s bazarovým zbožím, se stále zvyšuje a tyto obchody se těší velké oblibě. Ve virtuálním světě je ale třeba chovat se tak, aby se nakupující nebo prodávající nestal snadnou obětí podvodníka a o své peníze nepřišel.
Pozor je třeba dát si při nakupování na webech a sociálních sítích, kde mohou být mezi prodávajícími podvodníci, kteří nabízenou věc ve skutečnosti nevlastní a chtějí se pouze obohatit. Zájemce pak v takových případech zašle na účet prodávajícího peníze, zboží ale poté neobdrží.
O skutečnosti, že nemusí dopadnout dobře nákup bazarového zboží, se přesvědčil muž, který si chtěl pořídit příklepové kladivo. Zareagoval na zveřejněný inzerát a zaslal na účet prodávajícího necelé tři tisíce korun, nářadí ale nezískal a prodávající s ním ukončil veškerou komunikaci.
Jiný podvedený muž chtěl získat lístky na biatlon, po zaplacení dvou tisíc korun mu ale lístky nepřišly a prodávající se stal nekontaktním.
Větší finanční ztrátu utrpěla žena, od které chtěl zájemce koupit řetízek nabízený za jeden tisíc korun. Za pomoci zaslaných odkazů od ní vylákal údaje k platební kartě a z účtu jí zmizelo necelých dvacet tisíc korun.
Pozor je třeba si dát také při nákupech na e-shopech. Mezi seriózními obchody se totiž mohou objevit i podvodné, nabízející neexistující zboží. Může se jednat o domácí spotřebiče, nářadí nebo třeba věci z oblasti motorismu. Zboží je mnohdy nabízeno za výhodné ceny, někdy i o desítky procent levnější v porovnání s  běžnou nabídkou. Platba na e-shopu je ale možná v podstatě pouze předem. Po zaplacení se pak kupující zboží nedočká a o své peníze přichází. Někdy se podvedený nakupující může setkat i s tím, že je mu doručeno zboží zcela odlišné od toho, které si objednal a zaplatil.
Pneumatiky za výhodnou cenu si na eshopu vybrala žena, která na základě zaslané faktury zaplatila přes dva tisíce korun. Zboží ale nezískala a o své peníze přišla.
Jak se podvodníkům ve virtuálním prostředí bránit?
Při nakupování na internetu buďte obezřetní
- Na platbu předem přistupujte u ověřených prodejců, nejlépe prověřených zkušeností
- Podívejte se před nákupem na recenze a komentáře
- Vždy je třeba si informace ověřovat, dobře si vše rozmyslet a nejednat ukvapeně
- Nenechat se až příliš ovlivnit podezřele nízkou cenou
- Nikdy nesdělujte žádné údaje ke svému internetovému bankovnictví
- Nikdy neposkytujte číslo platební karty, ani žádné další údaje ke kartě, které by bylo možné zneužít
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, Oddělení tisku a prevence, por. Bc. Jana Kroutilová, tisková mluvčí, tel: 974 266 207, mobil: 724 186 452, e-mail: jana.kroutilova@pcr.cz

 
28.02.2023

Tvořivé odpoledne v knihovně

Dne 23.3. 2023 se od 13hod do 17hod bude konat v knihovně tvořivé odpoledne. Budou se dělat vypichované věnce z látek. Nastříhané látky budou k dispozici v knihovně, akorát je třeba si přinést něco, čím budete látku zapichovat do polystyrénového věnce. Např. pilníček na nehty, slabší háček na háčkování nebo malé kulaté nůžky. Kdo má tavicí pistoli, vezměte ji s sebou také. Můžete si donést i drobné ozdoby na dokončení věnce. Nějaké dekorace a polystyrénové korpusy budou k dispozici k zakoupení v knihovně. Těšíme se na Vás!

 
27.02.2023

Oznámení občanům o zahájení stavby „Rekonstrukce VaK ul. Poděbradova - Ledeč n.S."

 
23.02.2023

KINO: Děti Nagana

DĚTI NAGANA

Ve středu 1. března 2023 Vás zveme na promítání nového rodinného filmu DĚTI NAGANA. Začátek od 17:00 hod. v sále gymnázia. Prodej vstupenek v TIC nebo na místě (30 minut před začátkem představení). Cena 120,-

 
20.02.2023

Při internetových podvodech přicházejí lidé o desetitisíce a někdy i statisíce korun! Stačilo by přitom, aby byli více opatrní a pečlivě si chránili údaje ke svému bankovnictví!

PCR

Jak takové podvody probíhají v praxi… Nejčastěji se setkáváme s reverzními inzertními podvody. Ptáte se, co to je? Pachatel zareaguje na váš zveřejněný inzerát, ve kterém nabízíte něco k prodeji. Při domlouvání o způsobu doručení či platby vám ale podstrčí fiktivní platební bránu, kde vyplníte citlivé bankovní údaje a místo zisku za inzerované zboží přicházíte o své úspory. Téměř každý den jsou takto okradeni lidé napříč naším krajem.
Mezi okradenými je například žena, která na internetovém portále s bazarovým zbožím nabízela termo tašky v hodnotě dvacet korun. Přihlásil se jí zájemce, který ochotně nabídl zajištění dopravy, a začali se spolu domlouvat. Pak už to šlo velmi rychle, žena obdržela odkaz, který rozklikla, a byla přesměrovaná na fiktivní stránky dopravce. Pokračovala v chybě, když vyplnila požadované informace - jako jsou osobní údaje a kompletní údaje o platební kartě. Následovalo nepříjemné překvapení, když zjistili, že z jejího účtu zmizelo šestnáct tisíc korun.
Jiný pachatel projevil zájem o nabízenou cyklotašku a následně poslal prodávajícímu prostřednictvím mejlu odkaz na falešné stránky doručovací společnosti. Po otevření odkazu byl prodávající přesměrován na stránky, kde zadal informace k platební kartě, včetně kódu, který mu poté přišel potvrzovací SMS zprávou. Tato zkušenost stála muže dvaadvacet tisíc korun.
O více než sto padesát tisíc korun přišla žena, která na začátku chtěla prodat lyžařské boty za 400 korun. Pachatel v tomto případě využil pro kontaktování sociální sítě, jinak už byl další vývoj situace obdobný jako v předchozích případech. Po zaslání odkazu následovalo vyplnění údajů internetového bankovnictví, včetně hesla, a potvrzování pachatelem zadaných transakcí.
Jak se podvodům ve virtuálním prostředí bránit?
Neklikejte na odkazy zaslané lidmi, které osobně neznáte
- Na internetové stránky dopravců přistupujte vlastním zadáním, nikoli zaslaným odkazem
- Nikdy nesdělujte žádné údaje ke svému internetovému bankovnictví
- Nikdy neposkytujte číslo platební karty, ani žádné další údaje ke kartě
- Když něco prodáváte, kupujícímu stačí, aby znal číslo vašeho účtu, na který pošle peníze za vámi nabízené zboží
- Pokud autorizujete jakoukoliv platbu, dobře si vždy přečtěte, co autorizujete!
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, oddělení tisku a prevence, por. Ing. Michaela Lébrová, komisař, tel: 974 266 208, mobil: 725 292 419, e-mail: michaela.lebrova@pcr.cz

 
15.02.2023

Informace o změně kilometrického ceníku

Změnu kilometrického ceníku, který je používán na spojích 301,302 linky 600570 naleznete zde:
ikona souboruCeník jízdného.pdf

 
14.02.2023

Čistá řeka Sázava na Vysočině

PLAKÁT 2023

Ve dnech 11. - 15. dubna 2023 se bude konat 13. ročník tradiční neziskové dobrovolnické akce "Čistá řeka Sázava na Vysočině". Čas a místo srazu v úsecích Dobrá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Okrouhlice, Perknov a Smrčná, kde se akce bud konat 15. dubna 2023, naleznete ikona souboruzde.

 
13.02.2023

Obsluha hotovosti v pobočce České spořitelny v Ledči nad Sázavou

Česká spořitelna   logo 2023

Vážení klienti,
Pobočka Ledeč nad Sázavou, Mostecká 69 budeod 1. dubna 2023 v provozu bez pokladny.
Vybírat a vkládat hotovost u nás budete moci i nadále – v pobočkovém bankomatu dostupném 24 hodin denně. Budete-li potřebovat pomoc při jeho obsluze – ať při vkladu hotovosti nebo i ostatních transakcích, naši bankéři vám ochotně poradí.
Pokud je pro vás příjemnější pokladní přepážka s obsluhou, veškeré vklady i výběry peněz, i veškeré operace s vkladní knížkou, vyřídíte např. v naší pobočce Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 168.
Všechny ostatní bezhotovostní a poradenské služby pobočky Ledeč nad Sázavou zachováme beze změny a v otevírací době, kterou si můžete kdykoli ověřit na webových stránkách České spořitelny (www.csas.cz/pobocky).
Těšíme se na vaši návštěvu,
Česká spořitelna

 
07.02.2023

ILUZIONISTA SHOW 2023

iluzionista plakát Ledeč

Ve čtvrtek 30. března 2023 vás zveme na ILUZIONISTA SHOW 2023. Začátek od 18:00 hod. v sále gymnázia. Prodej vstupenek v infocentru nebo na místě. Cena 390,-. Večer plný nemožných iluzí a velkolepých speciálních efektů. Tato show představuje neuvěřitelnou interaktivní magii, spiritistickou seanci, ohromující předpověď, kterou je třeba vidět, abyste jí uvěřili, levitaci přímo před vašimi zraky, dojemný příběh, nebezpečí, mnoho humorných situací a dech beroucí finále.

 
01.02.2023

Upozornění

Dne 2. 2. 2023 bude z provozních důvodů přerušen provoz pokladny od 13:00 do 14:00. Děkujeme za pochopení.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load