Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

09.01.2013

Lednový Ledečský zpravodaj

obálka

Jednadvacátý ročník má své první číslo. Nezvykle brzy se na pultech stánků objevilo první číslo LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE roku třináct. Brzký termín je dán i mimořádnými událostmi, které jsou v obsahu vydání. Je to historicky první volba prezidenta republiky, kterou může ovlivnit jeden každý z vás (strana 3). Stejně tak se vám nabízí možnost ovlivnit revizi památkové zóny v Ledči. Informace najdete na straně 9, ANKETA k této problematice proběhne souběžně s prvním kolem prezidentských voleb, tedy už tento pátek a sobotu. V kaleidoskopu je ještě nostalgie svátků i neobvyklý „balíček“ v marketu. Policejní zprávy nám nově bude zprostředkovávat šéf pro Ledečsko – Bc. Pejchar, tak posuďte, jak to dělá. Na téže straně se dočtete, že na hradě „se dějí věci“ a všechny ku prospěchu návštěvníků a turistického ruchu. Nahlédnete k sousedům v Prosíčkách a Nezdíně (I. část) i do Čertových děr. Patrik zavzpomíná na starou sanitku i známého Ledečáka. Zajímavé je i srovnání, jak by prezidenta volili ti, kterým ještě věk neumožňuje přijít k volebním urnám. Představujeme mistra republiky ve stolním tenisu a smutně zavzpomínáme na bývalého starostu města – pana J. Hálka. Čtení i obrázků je dost. Jednadvacátý ročník LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE začal, tak nezapomeňte – „21 - oko bere“! -ok- 

 
03.01.2013

RNDr. Pavel Policar v Českém rozhlase

Po více než půlroce jsme znovu mohli slyšet ve vysílání Českého rozhlasu – Region ledečského zastupitele RNDr. Pavla Policara. V poutavém vyprávění jsme se dozvěděli, že Vak Havlíčkův Brod, a.s., tedy společnost,  v níž dělá RNDr. Policar předsedu představenstva, pro rok 2012 zdražuje cenu vody o pouhá 2%, tedy prakticky ponechává cenu na stejné výši. Pavel Policar zároveň zavzpomínal na stavbu výtahu v nejvyšší budově světa a naznačil, že jejich rodinná firma soutěží o možnost vybudovat výtah v plánované nejvyšší stavbě na světě v Saudské Arábii – stavba má měřit neuvěřitelný 1 kilometr. Tak budeme držet palce.Vysílání se uskutečnilo ve středu 2.ledna 2013 v 11.00 hodin a celé povídání si můžete poslechnout na tomto odkazu : http://www.rozhlas.cz/vysocina/tandem/_zprava/1156289

 
30.12.2012

Oznámení starosty města

anketa

Vážení spoluobčané, prosincovým usnesením Zastupitelstva města Ledečnad Sázavou bylo rozhodnuto, že v termínu prezidentských voleb 2013 uspořádáme anketu, v níž budete mít možnost se vyjádřit k rozsahu ledečské památkové zóny, tedy i k její možné revizi. Tato zóna, která vznikla před téměř deseti lety vcelku záhadným způsobem, omezuje vlastníky těch nemovitostí, kteří mají tu smůlu a v památkové zóně bydlí. Je třeba, aby se příslušné orgány státní správy zamyslely nad nesmyslným rozsahem této zóny a jejími hranicemi. 

 
28.12.2012

PF 2013

pf2013

 
10.12.2012

Upozornění pro občany!

ZÁVŘENO
 
09.12.2012

Nové číslo Ledečského zpravodaje

obálka 12   12

Prosincovým vydáním LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE skončil jubilejní XX. ročník tohoto místního periodika. Trochu symbolické spojení má zimní fotka pana V. Skály z titulní strany posledního letošního výtisku s mrazivou vlnou počasí, která k nám zároveň vtrhla. Snad vás zahřejí a vánočně naladí příspěvky z obsahu zpravodaje. To rozhodně platí o pozdravu a novoročním přání občanům města od pana starosty Petra Vaňka a emoce může přinést příběh psa Bruna. Chybí sice tradiční zpráva policie, která nebývá moc optimistická, zato příspěvek šéfa oddělení místní policie, pana Bc. Pechara, je potěšující. Právě on nám bude po reorganizaci v příštích měsících předávat zprávy, tak jak byli čtenáři zvyklí. Ještě jednou zavítáme do Kozlova, vzpomeneme na spisovatele Kuděje a dostáváte roční hodnocení od divadla Mimochodem. Složitý název má příspěvek ze strany jedenáct, za kterým se jednoduše skrývá, že po letech zase v Ledči bude fungovat veřejný rozhlas. Aktuální stále ještě jsou tipy na knižní dárky na to, kde letos seženete kapra. Tak prosím přijměte dvanácté číslo LEDEČSKÉHO ZPRAVODAJE, jako náš vánoční dárek. Na dárek nezapomeňte ani vy, vždyť: „Kdo má dárek komu dát, je na světě stokrát rád!“ Tak hezké svátky – ok.

 
06.12.2012

Advent v Ledči začal radostně a důstojně

IMG 3756 1

Z iniciativy vedení radnice proběhla první prosincovou neděli malá slavnost, které se organizačně ujalo Středisko volného času z Ledče n. S. Slavnost začala lampionovým průvodem ze sídliště na náměstí a k příjemné atmosféře přispěla i Blažkova dechovka. Cestou se nabalovala další kartonová světýlka, a tak se jich nakonec na náměstí shromáždilo požehnaně. Děti si mohly zasoutěžit za drobné pamlsky, dospělým se dostalo v chladném večeru příjemného „svařáčku“. 

 
06.12.2012

Vánoční výstava - pozvánka

vánoční výstava pozvánka
 
01.12.2012

Kronika jedné ledečské generace

LN

Tak by se dalo nazvat XX. ročníků Ledečských novin respektive Ledečského zpravodaje. Vše odstartovalo nulté číslo v prosinci roku 1991, potom už tento radniční měsíčník pravidelně vycházel, bez jediné přestávky, aby informoval obyvatele Ledče a jeho okolí (předplatitelé byli i ze zahraničí) o aktuálním dění i střípcích z historie města. Pamětníci si jistě vzpomenou na horké polemiky v porevolučním čase, na policejní zápisky i nejčtenější rubriku, a to společenskou. Bohužel, některá zákonná ustanovení časem tuto část novin vytěsnila.

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load