Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

24.03.2020

Upozornění České pošty Ledeč nad Sázavou

unnamed

Vzhledem k aktuální situaci vycházející z nouzového stavu, Česká pošta Ledeč nad Sázavou do odvolání mění otevírací dobu : 
po - pá : 8 - 11 hod., 13 - 16 hod., 
sobota zavřeno.

 

 
23.03.2020

Nabídka pro seniory

obrázek databanka upgrade

Ve spolupráci s Pečovatelskou službou v Ledči n. S. nabízíme BEZPLATNOU sociální a psychickou podporu seniorům, kteří se díky šíření nákazy koronaviru ocitli v sociální izolaci. Chybí Vám někdo, s kým si můžete popovídat? Je Vám smutno a potřebujete rozveselit? Docházejí Vám roušky? Rádi Vám pomůžeme. Zavolejte na číslo 720 393 950 od PONDĚLÍ do PÁTKU v čase od 9.00 do 11.00 hodin a od 14.00 do 16.00 hodin. STAČÍ NÁS PROZVONIT, MY VÁM ZAVOLÁME ZPĚT. Zároveň prosíme o strpení, pokud se z důvodu vytíženosti neozveme hned, zavoláme co nejdříve to bude možné. Na telefonu se Vám náš hovor zobrazí jako skryté číslo, nelekejte se, je to z důvodu ochrany osobních údajů. ZA HOVOR NIC NEPLATÍTE, ani Vám nebudeme nabízet žádný prodej. Martina Ouřadová - Bude líp

 
23.03.2020

Naléhavé sdělení: Odložte cestu za bledulemi

bledule
Vyzýváme všechny občany s ohledem na stávající epidemiologickou situaci a nařízení o omezení pohybu osob na celém území České republiky, aby odložili resp. zrušili veškeré i naplánované návštěvy zvláště chráněných území v Kraji Vysočina, kde je v tomto období nebývalá koncentrace lidí. Především se jedná o lokality bledulišť. Jejich návštěvu v současné době důrazně nedoporučujeme. Kumulací návštěvníků se lokality stávají potenciálním zdravotním nebezpečím, neboť se na jednom místě sdružují více než desítky lidí. Ještě jednou upozorňujeme, že je tak porušováno nařízení centrálních orgánů.
S ohledem na stupňující se mimořádně velké riziko přenosu virového onemocnění i na takto vyhledávaných místech žádáme veřejnost, aby se těchto návštěv zdržela.
Děkujeme!
 
23.03.2020

Drážní i autobusová doprava zareaguje na výrazný úbytek cestujících omezením nebo odřeknutím vybraných spojů

V souvislosti s aktuální pandemickou situací v České republice a v návaznosti na přijatá protiepidemická opatření centrálních orgánů došlo k razantnímu úbytku cestujících ve veřejné dopravě. Klesající počet přepravených osob i snížení počtu řidičů autobusů bude mít za následek dočasné zrušení nebo výrazné omezení některých vlakových spojů a autobusových linek. Změna jízdních řádů se bude týkat zejména přepravy pod objednávkou státu, ale i Kraje Vysočina v režimu Veřejné dopravy Vysočiny a také komerčních spojů. „Omezení na železnici připravujeme ve spolupráci s dopravcem, případně se zástupci sousedních krajů a dojde k nim pravděpodobně už v průběhu příštího týdne, víkendový provoz na vybraných autobusových linkách dopravce Arriva bude spuštěn od 21. 3. 2020,“ informoval Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.
Železniční doprava:
České dráhy od 20. března omezí provoz prvních vybraných dálkových linek objednávaných Ministerstvem dopravy ČR. Následně dojde k redukci linky R9 Praha – Kolín – Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Brno. Přesný termín ze strany ministerstva dopravy nebyl zatím stanoven, vše je závislé na provozních možnostech dopravce České dráhy, a. s. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy bude mít logicky za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů, na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme. Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy,“ doplňuje Pavel Bartoš. Současně došlo také k odřeknutí turistických/sezonních linek z 10. 4 na posunutý termín od 30. 5.
Autobusová doprava:
Z provozních důvodů bude dopravce Arriva zajišťující přepravu osob v severní části kraje na vybraných spojích jezdit ve víkendovém režimu už od soboty 21. března. Očekává se, že další omezení u ostatních dopravců mohou ještě následovat v průběhu nadcházejících týdnů.
Vybrané spoje:
600210 Chotěboř – Golčův Jeníkov – Čáslav
600120 Chotěboř – Havlíčkův Brod – Ledeč nad Sázavou – Praha
600660 Ledeč nad Sázavou – Havlíčkův Brod – Chotěboř – Pardubice – Hradec Králové
Aktuality a veškeré změny ve Veřejné dopravě Vysočiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/verejnadopravavysociny.asp
 
20.03.2020

UPOZORNĚNÍ

Oznamuji rodičům, že paní učitelka, která byla 10.3. (úterý) v době jarních prázdnin v MŠ Stínadla má pozitivní nález. Dle pokynů hygienické stanice Havlíčkův Brod se počítá od 10.3. čtrnáct dní inkubační doba. Dnes 20.3. je to desátý den, zbývají ještě čtyři dny do konce inkubační doby, to znamená do 24.3. (úterý). Pokud do tohoto data nebudou mít děti potíže, není třeba hygienu kontaktovat. Pokud se u dítěte objeví zvýšená teplota, kašel, obraťte se na hygienickou stanici Havlíčkův Brod. Jarmila Dvořáková, ředitelka MŠ

 
19.03.2020

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. spustilo online výuku

logo

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.
Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.
V pondělí 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznamují s písmenem B, v úterý 17. výuka pokračuje úvodem do kapitoly Jaro, ve středu 18. psaním písmene k.
Připomínáme, že:
1. Bezplatně poskytujeme více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.
2. Naše nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., žákům, rodičům i učitelům nabízí také bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk. MIUč+ zahrnují – kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí – více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu, jako jsou videa, zajímavosti atd. Více informací zde.

 
19.03.2020

Výzva - ROUŠKY

face masks on white background 3873178 696x1044

Vážení spoluobčané, obracíme se na  ty z vás, kteří mají možnost zajistit ať už ušití ochranných roušek, případně látky vhodné na zhotovení těchto pomůcek, ale hlavně tkalouny nebo gumičky, abyste je věnovali Centru denních služeb Barborka, které zajišťuje po domluvě s vedením města šití a distribuci roušek pro občany města Ledče nad Sázavou. Jedná se hlavně o pokrytí požadavků našich seniorů, kteří mají možnost navštěvovat obchody a zároveň musí splňovat nařízení vlády  o zahalení obličeje. Samozřejmě, že se budeme snažit pokrýt potřeby všech občanů, kteří budou mít o tyto prostředky zájem. 
Prosíme vás, abyste v těchto věcech, ať už darování  látek a jiných komponent k výrobě roušek  či potřeby těchto pomůcek, kontaktovali  pí. Ivetu Vrbovou , tel 730177740 a dohodli s ní termín vyzvednutí pomůcek, převzetí materiálu, případně termín doručení. 
Vaše požadavky budou  uspokojovány dle našich možností.

 
18.03.2020

Linka důvěry STŘED provoz neomezuje

Vážení,
rádi bychom Vás informovali, že Linka důvěry STŘED svůj provoz nijak neomezuje a je klientům k dispozici ve standardních časech, tj:
Telefonická krizová pomoc:  tel. 568 44 33 11 nebo 775 22 33 11 – denně od 9 do 21 hodin
Chatová krizová pomoc: web: www.elinka.internetporadna.cz
pondělí --- 18-20
úterý 10-12 17-19
středa 10-12 18-20
čtvrtek 10-12 17-19
pátek --- 18-20
sobota --- 18-20
neděle 10-12 18-20
E-mailové poradenství: mail: linkaduvery@stred.info (odpověď garantujeme do 48 hodin)
Poskytuje odbornou pomoc lidem, kteří se cítí osamělí, nacházejí se náročné životní situaci, se kterou si nedokáží sami pomoci.
V těchto dnech můžeme být podporou pro občany, kteří aktuální situaci způsobenou koronavirem nezvládají psychicky dobře a může jim pomoci alespoň telefonický, chatový nebo e-mailový kontakt.

 
18.03.2020

Upozornění klientům VZP

V souvislosti s usnesením Vlády ČR ze dne 15. 3. 2020 týkajícím se opatření v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 je tato pobočka uzavřena.
Pokud s námi potřebujete cokoli řešit, můžete využít
- e-mailovou adresu tohoto pracoviště: ledecnadsazavou@vzp.cz
- infolinku tohoto pracoviště: 952 235 508
- aplikaci Moje VZP
- portál VZP Point
- infolinku VZP 952 222 222
Pro další informace sledujte webové stránky www.vzp.cz, kde budou informace o dalších přijatých opatřeních.
Prosíme, dodržujte doporučená hygienická opatření.
ikona souboruLeták ZDE.

 
18.03.2020

Koroporadna zřízená Unií rodinných advokátů ČR

Pro lepší informovanost uvádíme i  odkaz na Koroporadnu zřízenou Unií rodinných advokátů ČR. Jsou tam odpovědi na dotazy týkající se kontaktů s příbuznými, s cestováním apod

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
Vysočina west
load