Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

10.06.2015

TAJEMNÝ ŠEPTOUCHOV MĚNÍ SVOU TVÁŘ

vlcsnap 2015 06 10 08h34m57s80

Většina z Ledečáků si jistě vzpomene na atraktivní podívanou, kdy po šeptouchovkých skalách šplhali horolezci a odlamovali nebezpečné bloky kamene. Zajímavý dokument o této události nafilmoval Ing. Vladimír Křivánek. V jeho „časosběrném“ dokumentu se dozvíte mnoho zajímavého o této ledečské dominantě. V komentáři RNDr. Josefa Stemberka, CSc. to budou odbornosti – zejména ojedinělá měřící technika v podzemí, v doprovodném povídání něco z historie skal i tajemného nitra. Čtvrthodinka filmu vám jistě stojí za to to, abyste si připomněli nedávné události a rozšířili si své poznání o Ledči. Video lze shlédnout zde.

 
10.06.2015

Informace

Vážení občané, dne 5.6.2015 bylo na území města Ledeč nad Sázavou rozmístěno dalších 15 hnědých kontejnerů na bioodpad. Do těchto nádob je možné ukládat např. listí, trávu, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávovou sedlinu, zbytky rostlin, piliny, dřevěný popel, dřevní štěpku z větví stromů a keřů, hlínu z květináčů, spadané ovoce atd.

 
09.06.2015

Anketa okružní křižovatka

Vážení spoluobčané, již od roku 2010 se prostřednictvím Městského úřadu a Krajského úřadu řeší problematika rekonstrukce křižovatky na Husově náměstí (u autobusového nádraží).  Abychom nerozhodovali pouze dle „svých pocitů“ a případných doporučení odborníků, kteří však v našem městě nežijí a nemají tak každodenní zkušenosti s provozem na této křižovatce, obracíme se na vás, občany našeho města, se žádostí o názor na řešení této křižovatky. Všechny domácnosti v Ledči obdrží v nejbližší době anketní lístek, ve kterém budou moci zvolit jednu z nabízených variant. Anketní lístek je možné odevzdat do 30. 6. 2015 do příslušných sběrných schránek umístěných v prodejním středisku PRAMEN – CZ (Severka), Billa, nebo v přízemí budovy MěÚ na Husově náměstí. Děkuji vám za ochotu a čas, který této anketě věnujete. Zdeněk Tůma, starosta města

 
08.06.2015

Městské slavnosti

mestske slavnosti rgb na web

Zveme vás na Městské slavnosti 2015, konající se tuto sobotu (13. 6. 2015). Program slavností naleznete ikona souboruzde, více informací na webu ledecsko.cz

 
03.06.2015

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY

Přerušení dodávky

Vážení spoluobčané, dovolujeme si vás informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny dne 18. 6. 2015 od 10:00 hod do 12:00 hod, v Ledči nad Sázavou v ulici Melechovská a části ulice Havlíčkova dle přiloženého nákresu.

 
29.05.2015

Nalezený pes

IMG 2668

V pátek 29.5.2015 byl nalezen v Ledči n. S. pes, viz obrázek. Majitel se může přihlásit u MVDr. Vrbky tel.: 775 650 252.

 
28.05.2015

Nová okružní křižovatka

Vážení spoluobčané, svůj názor k řešení prostoru mezi autobusovým nádražím a parkem na Husově náměstí můžete vyjádřit po kliknutí na následující odkaz https://www.ledecns.cz/cs/okruzni-krizovatka.html, kde jsou k nahlédnutí navrhované varianty včetně jejich porovnání – OdMI-

 
25.05.2015

Podklady pro jednání zastupitelstva města

Podklady pro jednání, které se koná dne 27.5.2015, naleznete zde. Zasedání bude opět přenášeno živě po internetu, odkaz bude zveřejněn na webových stránkách města.

 
21.05.2015

NABÍDKA PRÁCE

logo new
Hledáte práci? Je Vaší silnou stránkou spolehlivost, pečlivost a zručnost? Aktuálně HARTMANN nabízí práci na pozici: ikona souboruDělnice/ Dělník ve výrobě zdravotnických prostředků. Je Vaší silnou stránkou spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost? Aktuálně HARTMANN nabízí práci na pozici: ikona souboruManipulační dělník ve výrobě. Celé viz přílohy.
 
20.05.2015

UPOZORNĚNÍ OBČANŮM!

Vážení spoluobčané, jak jsme již informovali v článku ze dne 12. 3. 2015 https://www.ledecns.cz/cs/clanky/vyjadreni-vedeni-mesta-k-problematice-cyklostezky.html týkajícího se stavby „cyklostezky“ začínající od ulice Z. M. Kuděje a končící u rekreačního táborového střediska ve Sluneční zátoce, došlo k takové změně okolností, které neumožnily nadále zachovat status vybudované cyklostezky. Protože se jedná o lokalitu, ve které je zvýšený pohyb chodců, cyklistů a in-line bruslařů, chtěli bychom všechny uživatele upozornit, že se nyní jedná o veřejně přístupnou účelovou komunikaci, na které se pohybují motorová vozidla a platí zde pravidla zákona o silničním provozu. Z výše uvedených důvodů proto apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, kteří se na této komunikaci pohybují, aby dbali zvýšené opatrnosti. Pro úplnost dodáváme, že na této komunikaci bylo instalováno dopravní značení, které by mělo podpořit bezpečný provoz. Věříme, že ačkoliv se již nejedná o cyklostezku, zůstane tato lokalita nadále oblíbeným místem procházek a sportovních aktivit a všichni účastníci silničního provozu, pohybující se v této lokalitě, k sobě budou vzájemně ohleduplní. –OdMI-  

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load