Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou
Aktuality Mapa webu

Vyhledávání

Aktuality

28.03.2023

ILUZIONISTA SHOW 2023

iluzionista plakát Ledeč

Již ve čtvrtek 30. března 2023 zavítá do našeho města Pavel Dolejška se svojí ILUZIONISTA SHOW 2023. Ještě několik míst máme volných. Cena vstupenky 390,-. Prodej vstupenek v infocentru nebo na místě. Začátek od 18:00 hod. v sále gymnázia. Těšit se můžete na večer plný nemožných iluzí a velkolepých speciálních efektů. Tato show představuje neuvěřitelnou interaktivní magii, spiritistickou seanci, ohromující předpověď, kterou je třeba vidět, abyste jí uvěřili, levitaci přímo před vašimi zraky, dojemný příběh, nebezpečí, mnoho humorných situací a dech beroucí finále.

 
22.03.2023

Upozornění

Z organizačních důvodů bude dne 23. 03. 2023 (čtvrtek) uzavřena matrika a evidence obyvatel. Děkujeme za pochopení.

 
22.03.2023

Placení poplatků ze psů a za komunální odpad pro rok 2023

V souladu s Obecně závaznými vyhláškami města Ledče nad Sázavou č. 5/2019 ( o místním poplatku ze psů) a č. 3/2021 (o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství) upozorňujeme, že v roce 2023 nedojde k rozeslání poštovních poukázek. Tyto poplatky jsou splatné nejpozději do 31. března 2023 a je možné je uhradit bankovním převodem na číslo účtu 19-2429521/0100, přičemž je nutné uvést variabilní symbol. Neznáte-li ho z předchozích let, kontaktujte u poplatku ze psa paní Bc. Gabrielu Hessovou /gabriela.hessova@ledecns.cz, tel. 566 466 616/, u poplatku za komunální odpad paní Janu Pánkovou /jana.pankova@ledecns.cz, tel. 731 156 913/. Poplatky je rovněž možné uhradit přímo na pokladně našeho MěÚ - Husovo náměstí č. 7, II. patro. Úplné znění vyhlášek se sazbou těchto poplatků naleznete na webových stránkách města Ledeč nad Sázavou v sekci dokumenty „Vyhlášky a směrnice“. Sazby těchto poplatků se oproti roku 2022 nemění. Stejně tak se nemění ani poplatky za komunální odpad, a jsou tedy 840,- Kč za osobu.   Ing. Jan Čepa, vedoucí odboru samosprávy

 
21.03.2023

ZMĚNA ROZMÍSTĚNÍ PLECHOVÝCH KONTEJNERŮ - UKLÁDÁNÍ OŘEZANÝCH VĚTVÍ ZE STROMŮ DO PLECHOVÝCH VELKOOBJEMOVÝCH KONTEJNERŮ

Naši občané byli v minulých několika letech zvyklí na určitý standard, který spočíval v ukládání ořezaných větví ze stromů do plechových velkoobjemových kontejnerů rozmístěných pravidelně po celém městě. Kontejnery byly v minulosti rozmísťovány v těchto ulicích Hradní, Foglara, Želivská, Slunečná, J.Fučíka a Nádražní. Nejvíce se nám osvědčilo stanoviště v ulici Nádražní, kde je dostatek místa k vyložení zbylé dřevní hmoty přímo z přepravního vozíku do kontejneru.
Z výše uvedeného důvodu naše město dospělo k závěru, že ořezané větve ze stromů a dřevní hmoty z keřů, budou moci být ukládány pouze na jednom místě, a to v již zmiňované ulici Nádražní  - od 20.3.2023 nepřetržitě, až do odvolání.
Druhou věcí je odkládání vyhrabané trávy a dalšího biologického odpadu do plastových kontejnerů o objemu 1.100 litrů, které jsou umístěny po celém území našeho města. Důrazně upozorňujeme, že do těchto plastových kontejnerů není dovoleno ukládat větve ze stromů. V případě, že tak někdo učiní, dopouští se přestupkového jednání a hrozí mu uložení pokuty.
V případě, že do kontejnerů na biologický odpad  bude uložen jiný odpad, než ten, který tam patří, jedná se o znehodnocení obsahu kontejneru, ten je následně odvezen na skládku a tam také výrazněji vyšší částkou zpoplatněn, takže v konečném důsledku na to doplatíme všichni.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP

 
20.03.2023

Přímý přenos ZM

Přímý přenos je možné sledovat zde.

 
17.03.2023

Informace občanům – Nová zelená úsporám Light

Od 9. ledna 2023 je možné začít podávat žádosti o dotaci z nového programu Fondu životního prostředí nazvaného Nová zelená úsporám Light. Ten je určen pro sociálně slabší rodiny a jednotlivce, kteří potřebují urychleně zlepšit energetickou náročnost svých domovů, ale nemohou si dovolit vstupní investice do potřebných stavebních úprav. MAS Královská stezka poskytuje poradenství a pomoc s podáním žádosti o dotaci v programu Nová zelená úsporám Light pro obyvatele území MAS Královská stezka.
Více informací k programu zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/
Kontakt pro více informací: Petra Laštovičková, tel: 739 239 366, kancelar@kralovska-stezka.cz
Propagační leták k Nové zelené úsporám Light k nahlédnutí ikona souboruzde.  

 
15.03.2023

Velikonoční jarmark s muzikou + PROGRAM

jarmark s muzikou oprava web

Ve středu 5. dubna vás srdečně zveme na Husovo náměstí, kde se bude konat VELIKONOČNÍ JARMARK S MUZIKOU. Začátek od 14:00 hod. Na akci se podílejí: Základní a mateřská škola, Gymnázium, SOŠ a VOŠ, SVČ, ZUŠ, Divadelní spolek Mimochodem, Háta, o.p.s. Mateřské centrum Ledňáček, Oblastní charita HB, Římskokatolická farnost-děkanství. ikona souborujarmark-s-muzikou-program-web.jpg

 
13.03.2023

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s.

Energetická společnost ČEZ Prodej, a.s. má svou novou pobočku na České poště Havlíčkův Brod 2.
V případě potřeby a zájmu rádi poskytneme bezplatnou radu nebo pomoc v oblasti energií vašim občanům nebo obci jako takové, pokud stavíte rodinné domy a byty, zprostředkováváte jejich prodeje či pronájmy, spravujete bytové domy. Na jednom místě vám pomůžeme vyřešit vše, co se týká energií.
CO VŠE PRO VÁS UMÍME ZAŘÍDIT?
- Pomůžeme s novým připojením nemovitosti od A do Z na dodávkou elektřiny a plynu.
- Zajistíme přepis energií na nového majitele nebo nájemce.
- Vyřídíme změnu distribuční sazby.
- Vytvoříme férovou nabídku a pomůžeme s výběrem vhodného produktu.
- Zařídíme přechod k ČEZ od jiného dodavatele.
- Poradíme zájemcům o fotovoltaickou elektrárnu a tepelné čerpadlo, předáme požadavek na specialistu, který s vámi vybere nejvhodnější řešení, montáž a veškeré náležitosti s tím související, včetně dotace na  FVE
ikona souboruDetailní informace jsou v příloze.
Otevírací doba:
Po 9:00-17:30
Út 9:00-15:00
St 9:00-17:30
Čt 9:00-15:00
Pá 9:00-15:00
Přijďte k nám na pobočku, můžeme projednat možnost, jak pomoci s energiemi vaší obci nebo vašim občanům. Můžete se také obrátit na pobočku České pošty ve vaší obci, kde vám pracovnice zprostředkuje kontakt s námi.
 
13.03.2023

VESELÉ VELIKONOCE

VESELÉ VELIKONOCE divadlo děti

Město Ledeč nad Sázavou zve všechny příznivce dětských divadelních představení v sobotu 18. března 2023 na pohádkové pásmo VESELÉ VELIKONOCE. Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku. Začátek představení ve 14:00 v sále gymnázia v Ledči. Vstupné: 150 Kč, prodej vstupenek v infocentru nebo na místě.

 
06.03.2023

Dotace zelená úsporám Light

Jednou a nejlevnější cestou, kde je možné získat zdarma údaje je bezplatná asistence na cestě k dotaci z Nové zelené úsporám Light a Součástí Nové zelené úsporám Light je rozsáhlá poradenská síť Místních akčních skupin a konzultačních středisek EKIS. dostupná pro všechny zájemce. Více najdete na této adrese https://novazelenausporam.cz. Zde v elektronické podobě získáte všechny údaje o dotačním programu a budou Vám zodpovězeny všechny otázky, které se týkají Vašeho záměru.
Další možností je obrátit se na fundovaného projektanta a jeho prostřednictvím zrealizovat, s využitím dotačního programu, zamýšlený záměr.
Ing. Břetislav Dvořák, vedoucí OVŽP

 
 
Vysočina
banner zimak
imgp7339
load