Advent

Z iniciativy vedení radnice proběhla první prosincovou neděli malá slavnost, které se organizačně ujalo Středisko volného času z Ledče n. S. Slavnost začala lampionovým průvodem ze sídliště na náměstí a k příjemné atmosféře přispěla i Blažkova dechovka. Cestou se nabalovala další kartonová světýlka, a tak se jich nakonec na náměstí shromáždilo požehnaně. Děti si mohly zasoutěžit za drobné pamlsky, dospělým se dostalo v chladném večeru příjemného „svařáčku“.

Milým zpestřením byl křest knihy POSÁZAVSKÝ PACIFIK Světlá – Kácov – Čerčany na starých pohlednicích (obálku zdobí ledečský motiv). Knihu pokřtil pan starosta Petr Vaněk, za asistence dvou ze čtyř spoluautorů knihy – Karla Černého a Martina Navrátila, kteří přítomným kupujícím knihu s radostí podepsali (v současné době je kniha k mání za 299,- Kč na informačním centru).

A pak už přišlo finále tohoto slavnostního odpoledne. Pan starosta Mgr. Petr Vaněk pozdravil přítomné a popřál jim hezké dny závěru roku, následně pan P. ThDr. Jan Bárta připomněl skutečnou podstatu adventního času (ne tu s horečnými nákupy a upoceným shonem), potom s přáním šťastného adventu požehnal vánoční strom, který byl vzápětí, za potlesku přítomných, rozsvícen.

Je třeba poděkovat organizátorům ze SVČ, kteří se nelehkého úkolu zhostili velmi dobře a potřebné vychytávky si tak zkušení pořadatelé už určitě poznamenali. Věřme, že jsme byli svědky založení nové tradice – společným rozsvícením vánočního stromu na začátku adventu. Přejme si, aby celý letošní advent byl tak příjemný, jako byl jeho začátek na ledečském náměstí. Těšme se v radostném očekávání milostiplnou dobu vánoční. ok